Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Indesit DIFP28T9AEU - nie zaczyna myc

Simson1235 19 Jan 2021 11:53 393 6
    Simson1235
    Level 3  
    Witam.
    Moja zmywarka po wymianie zawiasów jest martwa. Włącza się normalnie programy zmienia się normalnie tylko po zamknięciu drzwi nie ma sygnału startu i zmywarka nie startuje
    Kamil0219
    Level 17  
    Witam.
    Jako że była ingerencja w mechanizm zamykania drzwi, należy sprawdzić w pierwszej kolejności:
    - czy drzwi zostały poprawnie zamocowane, po zamknięciu równo i szczelnie dochodzą, czy nie odstają z żadnej strony?
    - czy w momencie otwierania/zamykania drzwi słyszalny i wyczuwalny jest przeskok zamka, tak jak dawniej?
    - czy w trakcie napraw nie uszkodził, bądź nie wypiął się żaden przewód, kostka, zwłaszcza w obrębie zamka drzwi?

W dalszej kolejności do sprawdzenia sam zamek drzwi pod kątem uszkodzenia, wyłamania itp.
    Pozdrawiam :D
    Simson1235
    Level 3  
    Witam
    Drzwi dolegają zamek sprawdzony kostki wpięte sprawdzone przewody pod kątem przerwania i dalej nic

Dodano po 4 [minuty]:

Na wyświetlaczu 0 błędów
    Kamil0219
    Level 17  
    Jeśli zmywarka nie wyświetla żadnych błędów na wyświetlaczu, zachowuje się normalnie pod względem sterowania, a jedynie nie reaguje na zamknięcie drzwi, to należy jeszcze sprawdzić czy zamek przełącza styk po zamknięciu, ewentualnie podmienić na nowy.
    Rozumiem że przed wymianą zawiasów działała prawidłowo?
    Simson1235
    Level 3  
    Działało prawidłowo zamek sporty na krótko i dalej nic
    Kamil0219
    Level 17  
    Jeśli pominięcie zamka nie przyniosło efektu, jedyne co mi się nasuwa, to sprawdź ciągłość przewodów zamek - moduł, oraz sam moduł pod kątem uszkodzeń, wypaleń, śladów zalania.
    Simson1235
    Level 3  
    Przewody sprawdziłem jutro sprawdzę jeszcze modul i dziękuję za sugestie