Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Indesit DIFP28T9AEU - nie zaczyna myc

Simson1235 19 Jan 2021 11:53 303 6
    Simson1235
    Level 3  
    Witam.
    Moja zmywarka po wymianie zawiasów jest martwa. Włącza się normalnie programy zmienia się normalnie tylko po zamknięciu drzwi nie ma sygnału startu i zmywarka nie startuje
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Kamil0219
    Level 17  
    Witam.
    Jako że była ingerencja w mechanizm zamykania drzwi, należy sprawdzić w pierwszej kolejności:
    - czy drzwi zostały poprawnie zamocowane, po zamknięciu równo i szczelnie dochodzą, czy nie odstają z żadnej strony?
    - czy w momencie otwierania/zamykania drzwi słyszalny i wyczuwalny jest przeskok zamka, tak jak dawniej?
    - czy w trakcie napraw nie uszkodził, bądź nie wypiął się żaden przewód, kostka, zwłaszcza w obrębie zamka drzwi?

W dalszej kolejności do sprawdzenia sam zamek drzwi pod kątem uszkodzenia, wyłamania itp.
    Pozdrawiam :D
    Simson1235
    Level 3  
    Witam
    Drzwi dolegają zamek sprawdzony kostki wpięte sprawdzone przewody pod kątem przerwania i dalej nic

Dodano po 4 [minuty]:

Na wyświetlaczu 0 błędów
    Kamil0219
    Level 17  
    Jeśli zmywarka nie wyświetla żadnych błędów na wyświetlaczu, zachowuje się normalnie pod względem sterowania, a jedynie nie reaguje na zamknięcie drzwi, to należy jeszcze sprawdzić czy zamek przełącza styk po zamknięciu, ewentualnie podmienić na nowy.
    Rozumiem że przed wymianą zawiasów działała prawidłowo?
    Simson1235
    Level 3  
    Działało prawidłowo zamek sporty na krótko i dalej nic
    Kamil0219
    Level 17  
    Jeśli pominięcie zamka nie przyniosło efektu, jedyne co mi się nasuwa, to sprawdź ciągłość przewodów zamek - moduł, oraz sam moduł pod kątem uszkodzeń, wypaleń, śladów zalania.
    Simson1235
    Level 3  
    Przewody sprawdziłem jutro sprawdzę jeszcze modul i dziękuję za sugestie