Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ferguson Ariva - Jak odebrać Polsat news?

03 Feb 2021 12:35 363 17
  • Level 11  
    Mieszkam na mazowszu niedaleko Płocka Chciałbym odbierać Polsat news a niestety nie mogę go złapać Mam muxy 1,2,3 i 8 Mój ojciec odbiera ten program z anteny naziemnej Czy jest to aż takie trudne? Co byście doradzili?[/youtube]
  • Level 38  
    Nie wiem na jaki nadajnik masz ustawioną antenę, ale Polsat News nadawany jest w mux-4 z komina w Radziwiu - https://radiopolska.pl/wykaz/obiekt/718
    Aby odebrać go, musisz być w zasięgu tego nadajnika i antena UHF powinna być ustawiona do odbioru polaryzacji pionowej. W bardzo korzystnych warunkach jest możliwy odbiór na antenie ustawionej w polaryzacji poziomej.
    W opcji wyszukiwania ręcznego sprawdź na dekoderze czy masz sygnał na k.35.
  • Level 11  
    Nie mam sygnału na k.35 Przydał by się ten program bo tvp info nie da się oglądać U ojca odbiera bez problemu

Dodano po 5 [minuty]:

Sory na kanale 35 jest test Siła i jakość są ale nie ma ani wizji ani foni
  • Level 38  
    cyryl70 wrote:
    na kanale 35 jest test Siła i jakość są ale nie ma ani wizji ani foni

Czy po przeszukaniu k.35 dekoder dodał ci do listy wszystkie kanały czy tylko Polsat News?
    Polsat News nadawany jest w pakiecie kanałów kodowanych. Pomimo że jest odkodowany (okresowo), niektóre odbiorniki identyfikują go jako kodowany, co objawia się brakiem wizji i fonii.
    Ale najczęściej takie problemy występują w telewizorach. Dekodery zewnętrzne zwykle nie mają problemu z odbiorem Polsat News. U mnie na Arivie odbiera bezproblemowo.
    Jaki masz model? Jakie parametry ma sygnał na k.35?
  • Level 11  
    Nie wiem może ją coś źle robię Wchodzę w ustawienia ręczne i wpisuje 35 i zatwierdzam ale on mi nic nie wyszukuje Są takie kanały jak poprzednio To jest model T 20 Parametry na kanale są bardzo dobre U mnie te kanały bez wizji i fonii to tv naziemna , tvp kultura, test 4,5,6,7 i emi tv Wchodzę na ten test 6 i to jest kanał 35
  • Level 38  
    cyryl70 wrote:
    tvp kultura, test 4,5,6,7 i emi tv

Te wszystkie w/w kanały masz w mux-8 na k.12.
    cyryl70 wrote:
    Wchodzę na ten test 6 i to jest kanał 35

Nie chodzi mi o kanał nr 35 na liście, tylko kanał 35 (586 MHz) w paśmie telewizyjnym UHF.
    cyryl70 wrote:
    może ją coś źle robię Wchodzę w ustawienia ręczne i wpisuje 35 i zatwierdzam ale on mi nic nie wyszukuje

Menu > Wyszukiwanie kanałów > Strojenie ręczne > k.35 > OK.
    Jeżeli na k.35 nie masz sygnału lub ma kiepskie parametry, dekoder może nie zaprogramować kanałów.
    Ferguson Ariva - Jak odebrać Polsat news?
  • Level 11  
    Ja mam trudne warunki do odbioru Na przeszkodzie drzewa i budynki Jaka jest napraktyczniejsza i wszechstronna Antena do trudnych warunków?
  • Level 42  
    cyryl70 wrote:
    Ja mam trudne warunki do odbioru
    Gdzie mieszka Twój Tato?
    cyryl70 wrote:
    Mój ojciec odbiera ten program z anteny naziemnej

Pozdrawiam.
  • Level 43  
    cyryl70 wrote:
    Ja mam trudne warunki do odbioru Na przeszkodzie drzewa i budynki Jaka jest napraktyczniejsza i wszechstronna Antena do trudnych warunków?

Oczywiście antena siatkowa ze wzmacniaczem i zasilacz regulowany. A ojciec jaką ma?
    Ty jeszcze to masz?
    Quote:
    techniyagi dual M8
  • Level 11  
    Ojciec mieszka w tym samym miescie ale nie ma przeszkód terenowych i antenę telmora, którą testowałem u siebie i nic nie chciała złapac
  • Level 42  
    cyryl70 wrote:
    Ojciec mieszka w tym samym miescie ale nie ma przeszkód terenowych i antenę telmora
    Weź swój dekoder i pomykaj do Ojca. Przynajmniej będziesz wiedział czy Twój dekoder jest w stanie odebrać kanały z MUX_4.
  • Level 11  
    Mój tuner ma DVBT2 to chyba powinien złapać ten mux4
  • Level 38  
    cyryl70 wrote:
    model T 20
    cyryl70 wrote:
    ma DVBT2 to chyba powinien złapać ten mux4

Póki co, do odbioru mux-4 wystarcza DVB-T. A Ariva T20 co prawda ma DVB-T2, ale z kodekiem H.264. Zatem od przyszłego roku, telewizji w paśmie UHF na nim nie pooglądasz.
  • Level 11  
    To może przez ten kodek nie mogę złapać Polsatu news?
  • Level 38  
    Kodek H.264 jest OK. Masz dekoder, który obecnie spełnia wymogi odbioru naziemnej tv cyfrowej w Polsce. Być może nie radzi sobie ze specyficznymi parametrami emisji mux-4, o czym pisałem w #4. Kanały zaczną ci znikać od marca przyszłego roku, bo dekoder nie ma kodeka H.265/HEVC.
  • Level 42  
    cyryl70 wrote:
    To może przez ten kodek nie mogę złapać Polsatu news?
    gumisie wrote:
    Weź swój dekoder i pomykaj do Ojca. Przynajmniej będziesz wiedział czy Twój dekoder jest w stanie odebrać kanały z MUX_4.
  • Level 11  
    Sprawdze u siebie ten dekoder ojca czy złapie mi ten polsat