Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dostęp po nazwie do IP:PORT lokalnie w sieci LAN

23 Feb 2021 09:43 171 3
  • Level 2  
    Witam

Mam kilkanaście różnych serwisów na maszynach wirtualnych oraz w kontenerach docker w sieci lokalnej. W chili obecnej aby otworzyć stronę któregoś z nich muszę w przeglądarkę wpisywać adres IP i port. Np. UniFi kontroler działa na synology w dokerze na porcie 8443 i muszę wpisać adres ip:port aby wyświetlić stronę do administracji. Czy da się uzyskać dostęp do tej strony używając adresu np. unifi.dom.lan bez podawania portu 8443? Chciałbym mieć unikalną nazwę dla każdego z serwisów bez potrzeby podawani portu.

Szukałem informacji w necie i tam piszą, że potrzebny jest reverse proxy.
    Próbowałem z Nginx Proxy Manager, ale nie wiem jak to wszystko spiąć aby był dostęp z sieci LAN. Wszystkie przykłady w necie mówią o dostępie z internetu i tym przypadku trzeba przekierować port na routerze.
    Mam router Edgerouter-X. Może jest jakiś łatwiejszy sposób z wykorzystaniem routera

Pozdrawiam
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    IP na nazwę zamienisz używając DNS lub pliku hosts.

Z portem nie będzie już tak łatwo - można uruchomić stronkę WWW, która po nazwie będzie przekierowywała na odpowiedni IP i port.
  • Level 14  
    Ja proponuję postawić na osobnej wirtualnej maszynie na Linuxie aplikację HaProxy (na porcie 80).
    Następnie zrobić DNS dla tego IP, będziesz mieć np nazwę my-lb
    Następnie w HaProxy wykorzystać ACL i będziesz mieć link typu http://my-lb/unifi, który będzie proxować do IP i portu 8443 Unifi :)
  • Level 2  
    Po kilku godzinach testów okazało się jednak, że Nginx Proxy Manager w zasadzie działa. Ustawiłem w serwerze DNS adres docelowy na IP Nginx i teraz wpisując unifi.dom.lan otwiera mi się strona unifi na porcie 8443. DNS przekierowuje mnie na Nginx a Nginx na unifi z portem 8443.
    Wydaje mi się, że wcześniej nie działało, gdyż po zmianie adresu docelowego w DNS, komputer ciągle używał starego adresu, bo nie wyczyściłem cache DNS w komputerze. Po wyczyszczeniu cache, przekierowanie działa prawidłowo. Teraz mam tylko problem taki, że nie mogę się zalogować na stronę Unifi mimo, że strona wyświetla się prawidłowo - wydaje mi się, że muszę jeszcze dodać certyfikat SSL, bo to jest https.
    Dzięki za szybki odzew.