Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Playstation 2 SCPH-30004R - jaki laser ?

20 Paź 2005 15:30 7725 9
  • Poziom 10  
    Witam:)

Zakupiłem uszkodzoną konsolke jak w temacie. Objaw - nie czyta ani CD ani DVD. Koleś przede mną ponoć wymienił laser na nowy i jest to samo. :D Dorwałem ją, rozkręciłem, wyczyściłem wszystko. Płyta główna w tej konsolce to GH-015 jeżeli dobry numerek spisałem. Poskładałem całość i zaobserwowałem:
    -po włączeniu pojawia się obraz i dźwięk - radocha. :D
    -po włożeniu jakiejkolwiek płyty (próbowałem z CD-AUDIO, DVD: filmy i plytka dodawana do konsolki) wózek z laserekiem się porusza, widać, że szuka płyty - sama soczewka chodzi w pionie i stara się zogniskować na nośniku; nastepuje najpierw duży błysk,a potem widać, że laser świeci, co więcej - po włożeniu płyty zauważa ją, 5 razy lekko kreci nią,ale potem przestaje - bez płyty reakcja jest inna - jedno, lekkie poruszenie silnikiem obracającym płyte i koniec.
    -cewki mierzyłem choć pewno nie miało to sensu,ale pisze o tym,żebyście mi nie kazali tego robić :P miały po 4,5 Ohma.
    -próbowałem wyregulować napięcie obydwoma potencjometrami z dołu - w pewnym momencie zaczeło się coś dziać - mianowicie rozpędzał płyty DVD i mieszał z nimi okropnie,ale i tak kończyło się - NO DATA. Na CD nie reagował jak przedtem.

...i teraz NAJWAŻNIEJSZE ! -> Jaki typ lasera ma być w tej konsoli ? Czy ktoś wie ? Bo aktualnie jest KHS-400C, ale coś mi mówi,że to nie ten co trzeba ! :( Może tu jest pies pogrzebany ? Czy nie ma w tym być czasem KHS-400R ? Zasugerowałem się literą 'R' w modelu konsoli... Układ sterujący laserem to BA5815FM. Kolega,który bawił się tym przede mną to

Szukam wciąż i bez przerwy od paru dni czegoś na googlach, ale jak narazie bez rezultatu. POMOCY ! :(

Stawiam dobre wino/piwo temu kto mi jakoś pomoże... kupię ewentualnie jakiś sprawny laserek do tego jeżeli mam zły model. :)
  • Poziom 10  
    Ok ! już wiem,ze ma być HD7 :D jakby ktoś potrzebował to mam na sprzedaż glowice lasera 400C.. i kupe informacji. ;)

pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Witam

Też mam ten model konsoli ale u mnie nie ma obrazu i dźwięku, laser to HD7, jeśli jeszcze nie kupiłeś tego lasera to możemy się dogadać, tylko nie wiem czy mój laser działa

pozdrawiam
  • Poziom 11  
    To nie LA tylko BA5815FM, wymieniłem i to samo brak obrazu i dźwięku
  • Poziom 1  
    Witam!! ja tez mam taki model i nie czyta gier ale audio cd czyta co to moze byc?? laser do wymiany czy moze wystarczy go wyczyscic??
  • Poziom 11  
    Witam
    Zakupiłem konsolę PS2 SCPH-30003 konsola nie przerabiana typ lasera KHS-400B sprawdziłem rezystancję cewek to mają ok. 5.2 ohma .
    Problem jest następujący nie czyta płyt (żadnych ani cd audio DVD film VCD )
    Po włożeniu płyty laser się podnosi i opada widać że świeci wiązka lasera , tacka się wysuwa diody się świecą Power zielona od tacki niebieska. Sanki się przesuwają płyta się minimalnie ruszy i staje na ekranie pojawia się napis NO DATA .

Więc mam takie pytania :
    :|
    1. Co jest przyczyną pojawiania się takiego napisu??

2. Na allegro znalazłem zamiennik lasera KHS-400Q , czy ewentualnie może on działać prawidłowo bądź jakiś inny działający ??

3. Jaki chip do przerobienia tej konsoli : DUO3 ULTRA , modbo 760, który z tych będzie odpowiedni bądź jakiś inny możecie polecić ???

Dziękuje za pomoc javascript:emoticon(':|')