logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

VOLVO FMX 330 - Był błąd na wtryskach, potem znikł.

Przem188 11 Mar 2021 09:23 993 5
REKLAMA
  • #1 19310581
    Przem188
    Specjalista EDA
    Posty: 1575
    Pomógł: 157
    Ocena: 156
    Witam.

    Jak w temacie, Volvo FMX, rocznik bodajże 2011. W czasie jazdy zgasło. Podpięliśmy komputer - wyskoczyło, że obwody 5 wtryskiwaczy z przerwą. Po usunięciu błędów auto znów ruszyło. Potem po kolejnej jeździe (nie asfaltową, równą drogą, raczej taką z wybojami - o ile to ma znaczenie) znów zgasło z tymi błędami, z tym, że już wszystkie 6 wtrysków ma przerwę. Po odłączeniu masy z aku i ponownym włączeniu błędy znikły i auto działa.

    Z czego może wynikać taki problem? Bo nie sądzę, by naraz wszystkie wtryski się odłączyły. Bardziej tu chodzi o sterowanie wszystkim.

    Który to sterownik, gdzie go szukać? Może jakieś złącze jest zaśniedziałe? Albo gdzie jest inna przyczyna?

    Mam dostęp do VBI Volvo ale nie wiem czego szukać. FMX to seria pochodna od serii Volvo FM? Jest na stronie archiwum z 2013 roku.

    Gdzie jest tabliczka z numerem chassis w tej serii?
    Z VBI:

    FM Version 2 - July 2013
    Valid for chassis numbers A749974-, B664039-
    Załączniki:
    • VOLVO FMX 330 - Był błąd na wtryskach, potem znikł. IMG-20210310-WA0000.jpg (105.15 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #2 19311536
    Chavez
    Poziom 25  
    Posty: 547
    Pomógł: 80
    Ocena: 295
    Sprawdź wiązkę pompowtryskiwaczy. Wypnij górna wtyczkę na sterownika silnika i sprawdź czy nie ma oleju. Sterownik jest po lewej stronie silnika.
    Możesz też sprawdzić wiąźkę, czy nie pęka izolacja, ale to musisz zdjąć pokrywe zaworów.
    Przem188 napisał:
    Gdzie jest tabliczka z numerem chassis w tej serii?

    Na pokrywie silnika jest naklejka, tabliczka w kabinie przy drzwiach, lub naklejka z kalibracji tacho.
  • REKLAMA
  • #3 19313323
    Przem188
    Specjalista EDA
    Posty: 1575
    Pomógł: 157
    Ocena: 156
    Pokrywa zdjęta. Przewody do wtrysków rozpadają się w rękach. Tzn. izolacja kruszeje. Na to wygląda że trzeba będzie nową wiązkę, bo samodzielne jej uszycie jest chyba niemożliwie - kwestia użytych materiałów na obecną tutaj temperaturę.

    2 tys. kosztuje wiązka.
  • REKLAMA
  • #4 19313434
    Chavez
    Poziom 25  
    Posty: 547
    Pomógł: 80
    Ocena: 295
    Ja ostatnio wymieniałem takie wiązki to płaciłem 700-750 zł netto za oryginały.
  • REKLAMA
  • #5 19313603
    Przem188
    Specjalista EDA
    Posty: 1575
    Pomógł: 157
    Ocena: 156
    Gdzie kupowałeś? Masz może linka do sklepu?
  • #6 19313636
    Chavez
    Poziom 25  
    Posty: 547
    Pomógł: 80
    Ocena: 295
    Po vinie trzeba sprawdzić, bo jest kilka rodzajów. Ja brałem do Volvo u Skuby, a Premiumka Intercars.
REKLAMA