Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Amica ZZM 647 E - program ECO zatrzymuje się, inne działają

22 Mar 2021 12:46 153 2
  • Level 2  
    Witam.

Mam problem z moją domową zmywarką Amica ZZM 647 E. Zmywarka zatrzymała się po 20 min programu ECO (2:55) i coś zaśmierdziało. Po rozebraniu okazało się klasyczne uszkodzenie przekaźnika grzałki ONG CHUAN 302-1AH-C. Przekaźnik wymieniłem na nowy - zamiennik i po ponownym sprawdzeniu okazało się że nie działa dalej program ECO. Zmywarka dochodzi do 2:24 i nie idzie dalej - w środku zimna woda. Jest to dość dziwne, bo wszystkie inne programy zmywania działają poprawnie.
    Amica ZZM 647 E - program ECO zatrzymuje się, inne działają Amica ZZM 647 E - program ECO zatrzymuje się, inne działają
    Sprawdziłem więc tak jak mogłem w warunkach domowych zgodnie z obrazkiem:
    1 - silnik wolnoobrotowy po podaniu 230V kręci;
    2 - czujnik kontaktowy po wykonaniu obrotu silnika zwiera;
    3 - czujnik ciśnienia wody grzałki chyba działa, po naciśnięciu mechanicznym zamyka obwód - oraz inne programy działają;
    4 - jest to chyba czujnik zmętnienia, nie mam pomysłu jak sprawdzić;
    5 - czujnik temperatury chyba działa zmienia rezystancję pod wpływem zmiany temperatury;
    6 - grzałka działa;
    Dodatkowo na elektronice sprawdziłem wszystkie przekaźniki działają.

Proszę o podpowiedź co może być nie tak jeszcze. Dziwne jest to, że tylko program ECO się zawiesza a inne działają.
  • Helpful post
    Level 27  
    Wygląda na niesprawny (zużyty) czujnik ciśnieniowy grzałki, jego wymiana jest bardzo prosta, ma bagnetowe zamknięcie i jest łatwy dostęp do niego
    Celem sprawdzenia można zrobić na nim mostek i sprawdzić na tym "trefnym" programie, jeśli problem zniknie to należy KUPĆ i WYMIENIĆ nie probować oszczędzać na nim.
  • Level 2  
    Dzięki zadziałało...