Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Lodówka Samsung RSH7ZNRS - samoczynne włączanie trybu Vacation

23 Mar 2021 06:59 306 3
 • Level 2  
  Witam serdecznie,

  Byłem już chyba na wszystkich postach dotyczących lodówek Samsung side by side i niestety rozwiązania mojego problemu nie znalazłem - stąd prośba o pomoc.

  Sprawa dotyczy lodówki RSH7ZNRS - od kilku dni lodówka samoczynnie włącza tryb Vacation (dotyczy chłodziarki) bez ingerencji użytkownika w to ustawienie. Poza tym pracuje normalnie, cicho, nie pokazuje żadnych błędów, ale nie wiedzieć czemu automatycznie uruchamia sobie to ustawienie, które oczywiście ręcznie można wyłączyć. Nie ma żadnej reguły kiedy uruchomi sobie sama ten tryb. Jest to bardzo uciążliwe ze względu na jej zawartość.

  Sytuacja zaistniała jakieś 2 tygodnie temu, trwała może 2 dni, następnie było 1,5 tygodnia spokoju i znowu problem powrócił :( Do tego zauważyłem, że teraz blokuje przyciski na panelu sterowania (funkcja "LOCK" nigdy nie używana i wyłączona) - po prostu się zawiesza. Lodówka zaczęła żyć własnym życiem :-) lub też daje mi sama sygnały iż czas na "Vacation"! :-)

  Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie.

  Pozdrawiam
 • Helpful post
  Home appliances specialist
  Wiązka drzwi.
 • Level 2  
  abuhamza wrote:
  Wiązka drzwi.
  Witam serdecznie, bardzo dziękuję za zainteresowanie moim problemem. Czy mogę prosić o bardziej szczegółowe informacje? Problem pojawia się w przypadkowym czasie bez "dotykania" urządzenia.
  abuhamza wrote:
  Wiązka drzwi.
  Sprawdziłem wiązki przewodów w drzwiach, są całe więc to inny powód niestety. Może jakieś inne wskazówki? Może to być wyświetlacz? Aktualnie jest zablokowany, nawet po godzinnym wyłączeniu z prądu nie reaguje na żadne z przycisków. Lodówka sama przechodzi w tryb "Vacation" i sama z niego wychodzi po jakimś "dowolnym dla niej" czasie.
 • Level 2  
  Problem rozwiązany :) Witajcie,

  Rozwiązanie problemu polegało na wymianie panelu sterowania/wyświetlacza. Po jego wymianie lodówka działa już 24h bez żadnych problemów i oby tak pozostało :) Wyświetlacz zamówiłem kompletny (z nowymi przyciskami/obudową), a wymiana jego polegała na wyjęciu starego (odkręcenie jednej śruby przy dozowniku lodu), dekompletacji plastików, przełożeniu podświetlenia dozowników do nowego "zestawu", podpięciu oraz instalacji nowego i tyle.

  We właściwej diagnozie pomógł mi użytkownik "abuhamza", gdzie pierwsze wskazanie to była wiązka drzwiowa kabli (okazały się całe po sprawdzeniu wizualnym ich stanu - ale to też częsta przyczyna awarii), a drugie to wyświetlacz/panel. Ostatnie dni były trudne bo lodówka w ciągu minuty potrafiła kilkanaście razy się samoczynnie przełączać i to pikanie doprowadzało do obłędu. Jak to usunąłem aby nie zwariować - zablokowałem przyciski poprzez włączenie "HOLD" i to pomogło. Dalej szalała ale już tylko na wyświetlaczu bez sygnału dźwiękowego :) To chyba tyle.

  Pozdrawiam
  Mariusz