Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radmor 5412 koncowki mocy

22 Oct 2005 12:09 1614 7
  • Level 14  
    Mam kilka pytan odnosnie koncowek mocy do radmorka 5412:
    1. Czy moge tam zastosowac tranzystory TIP121/TIP126? Jesli tak czy potrzebna bedzie jakas modyfikacja układu?Pytam sie bo uzyskalem kilka takich par z demontarzu.
    2. Jak sprawdzic te tranzystory czy nie są uszkodzone.Normalne badanie miernikiem pokazuje dziwne odczyty bo w strukturze sa jeszcze diody i rezystorki.
    3. hfe takiego darlingtona da sie zmierzyc miernikiem?
  • Conditionally unlocked
    Jedynie na co moge ci odpowiedziec to iz zeby sprawdzic ten tranzystor to musisz go wylutowac .No i jezeli wiesz gdzie jest baza colector i emiter To nie jest problem .
  • Level 17  
    Na temat tego amplitunera na elektrodzie jest chyba wszystko wpisz w wyszukiwarkę i znajdziesz. Tranzystory możesz zamienic na te o których piszesz bo oryginalnie w radmorze tez pracuja Dalringtony BD 649 oraz BD 650. Sprawdzić tranzystory tez moża wystarczy miernik.
  • Level 12  
    Wpiswz kolego www,elnota.pl i tam znajdziesz parametrty tranzystorów. ściągniesz porównasz i dowiesz się czy możesz zamienić czy nie. Powodzenia!!!
  • Level 42  
    Witam! Przede wszystkim, musisz zwrócić uwagę na moc strat danych tranzystorów, żeby się nie okazało, że sobie zrobiłeś pod górkę, wymieniając, na słabsze, a po drugie, to, czego oczekujesz po takiej podmianie?
    Pozdrawiam
  • Level 14  
    janek11389
    Niczego nie oczekuje, moze tylko normalnej pracy. Jak pisalem wczesniej sa to tranzystory z demontazu i mam ich 8 par. Mam ich noty katalogowe, ale wiedzy za mało aby okreslic czy sie nadadza, bo chyba nie tylko o moc strat chodzi. Prad troche mniejszy, napiecie tez niz BD649, wiec dlatego sie pytam czy te TIP-y wytrzymaja.
  • Level 42  
    Witam! Mocowo są te same, do wzmacniaczy nie przekraczających zasilanie 2x40V, możesz śmiało je stosować, Radmor ma 36V, więc, jeżeli zajdzie taka potrzeba, to jak najbardziej możesz zastąpić.
    Pozdrawiam
  • Level 14  
    Wstawiłem TIP-y, wzmacniacz działa aż miło. Temat zamykam