Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

iRobot Roomba i7 Piszczące kółka

Tazo86 25 Apr 2021 18:48 1302 8
lampy.pl
    Tazo86
    Level 8  
    Witam posiadam roombe i7 od paru miesięcy i oby dwa duże kółka zaczęły trochę skrzypieć ( robi takie io io ), ktoś tak miał i wie co można z tym zrobić bo jest to trochę irytujące
  • lampy.pl
    Error531
    Level 7  
    Sprawdź czy nie wkręciły się jakieś włosy czy inne dziadostwa
  • lampy.pl
    Tazo86
    Level 8  
    Error531 wrote:
    Sprawdź czy nie wkręciły się jakieś włosy czy inne dziadostwa

Sprawdzałem tak z zewnątrz chyba że mam to odkręcić ale nie wiem czy mogę bo gwarancja jest
    Error531
    Level 7  
    Skoro jest gwarancja to na Twoim miejscu zaniósłbym do serwisu.
    Tazo86
    Level 8  
    Error531 wrote:
    Skoro jest gwarancja to na Twoim miejscu zaniósłbym do serwisu.

Dzięki myślę że tak zrobię i oddam go, a mam jeszcze jedno pytanie bo Teraz nawet po wymianie na nowy filtr i worka w stacji dokującej to jest taki brzydki zapach w powietrzu gdy wciąga te syfy do worka w stacji, a na początku tak nie było fajne czyste powietrze było a teraz to śmierdzi jak te stare odkurzacze 🙂
    Marico
    Level 20  
    U mnie kółka nie piszczą ale (po prawie dwóch latach) słychać głośną pracę przekładni.
    Szczególnie bardziej po ostatnich aktualizacjach, kiedy to zmieniono tryb pracy (dojeżdżnie do pomieszczeń jest teraz bez włączonego napędu wałków, więc lepiej słychać przekładnie kół).
    A ogólnie jak oceniasz ten odkurzacz?
    Tazo86
    Level 8  
    Te piszczące kółka co miałem to oddałem na gwarancję i do dziś jest wszystko dobrze a robota mam równy rok czasu i nie mogę złego słowa powiedzieć o nim, wszystko elegancko działa, dobrze sprząta nie wali w meble i nie ma problemów z powrotem do bazy oby jak najdłużej tak działał.
    Marico
    Level 20  
    To bardzo Ci zazdroszczę, powiem że to nawet jakiś ewenement w przyrodzie.
    Skala problemów z tym modelem, aplikacją, serwisem itp. jest taka, że można o tym książkę napisać. Oceniając zdolność czyszczenia (mechanicznie) to robot jest OK ale cała reszta, "inteligentna" mapa, aplikacja (jakaś kpina), ograniczenia mapy, ograniczenia związane ze światłem (jak to serwis poetycko określa "sprzątaniu przy świetle Księżyca"), problemy z komunikacją ze stacją czyszczącą, problemy z lokalziacją ciągną ten model na dno. Mam też ich Braave jet m6 i w dwa lata już były dwie wymiany serwisowe sprzętu.
    Nie polecam.
    nataliapinme
    Level 3  
    Wiesz co oddaj na serwis roomba ma bardzo dobry i wszystko szybko i sprawnie załatwiają kilka dni i masz naprawione serio :)