Witam,
chciałbym pociągnąć rurkę z domu do budynku gospodarczego z wodą. Odleglość ok 15 metrów. Mieszkam w woj. Pomorskim w związku z czym chciałbym wkopać rurę na głębokość 1.5m by zapobiec jej zamarźnięciu.
Największy problem mam z wyprowadzeniem rury z domu do ziemi. Parter domu jest wyżej niż poziom i nie mam możliwości wyjść rurą z domu na głębokości 1,5metra.
Myślałem o zastosowaniu przewodu grzejnego na tym odcinku + dobra izolacja + zabudowanie rury. Myślę że zdałoby to egzamin do czasu gdy nastąpi przerwa w dostawie prądu i woda w rurze zamarźnie rozsadzając ją.
Czy są jakieś rury/kolanka odporne na zamarźnięcie wody?
Mam jedynie taką możliwość poprowadzenia rury jak na załączonym szkicu.
chciałbym pociągnąć rurkę z domu do budynku gospodarczego z wodą. Odleglość ok 15 metrów. Mieszkam w woj. Pomorskim w związku z czym chciałbym wkopać rurę na głębokość 1.5m by zapobiec jej zamarźnięciu.
Największy problem mam z wyprowadzeniem rury z domu do ziemi. Parter domu jest wyżej niż poziom i nie mam możliwości wyjść rurą z domu na głębokości 1,5metra.
Myślałem o zastosowaniu przewodu grzejnego na tym odcinku + dobra izolacja + zabudowanie rury. Myślę że zdałoby to egzamin do czasu gdy nastąpi przerwa w dostawie prądu i woda w rurze zamarźnie rozsadzając ją.
Czy są jakieś rury/kolanka odporne na zamarźnięcie wody?
Mam jedynie taką możliwość poprowadzenia rury jak na załączonym szkicu.