Mam kampera na sprinterze 906 2.2 cdi z 2007 roku ( 150 KM). Jeżdżę nim praktycznie zawsze w pełni obciążonym (3,5 t). Podróżuję po górach południowej Europy, drogami górskimi a nawet szutrowymi. Mam kłopoty z ruszaniem i włączaniem się do ruchu pod górę - silnik gaśnie lub bardzo mocno eksploatuję sprzęgło. W Sprinterze 4x4 istnieje reduktor spowalniający prędkość i podnoszący moc o ok. 40% i dołożenie takiego reduktora rzowiązywałoby mój problem w całości. Reduktor chcę wykorzystać tylko do napędu tylnego mostu.Takie reduktory są dostępne w cenie ok. 2 tys. zł. Niestety nie wiem czy:
1. taki reduktor pasuje do każdej skrzyni biegów.
2. w wypadku wykorzystania odbioru napędu na tylko tylny most reduktor będzie działał
3. jak załączany jest taki reduktor
Z góry dziękuję za rady i pomoc
1. taki reduktor pasuje do każdej skrzyni biegów.
2. w wypadku wykorzystania odbioru napędu na tylko tylny most reduktor będzie działał
3. jak załączany jest taki reduktor
Z góry dziękuję za rady i pomoc