Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Philips 40PFH5300/88 - TV włącza się tylko na sekundę.

speedy9 16 Nov 2021 13:36 495 9
 • #1
  speedy9
  Helpful for users
  Cześć
  Teściowi zepsuł się wspomniany telewizor. Włącza się dosłownie na sekundę. Pojawia się logo Philips i gaśnie. Pomyślałem, że to może zasilacz. Napięcia na wyjściu pomierzyłem i jedynie +12V jest lekko zaniżone, około 11,4V. Profilaktycznie jednak wylutowałem kondensatory po stronie pierwotnej przetwornicy i pomierzyłem. Trzymają pojemność i ESR, Dalej nie wiem gdzie szukać. Nie znam się na takich naprawach.

  Płyta główna tego TV to: 715G6165-M01-001-005K
  Zasilacz: 715G6353-P01-001-002H

  Zasilacz z płytą idzie kupić za +/- 250zł ale może prosto to można naprawić? Lutować umiem, programator by wrzucić wsad jakiś mam. W miarę przyzwoity miernik też. Oscyloskopu nie mam.
  Jakieś sugestie?
 • #3
  kaz69
  Level 34  
  Duże prawdopodobieństwo uszkodzenia listew podświetlających.
 • #4
  speedy9
  Helpful for users
  Dźwięku nie słychać. Niestety nie mam go pod ręką, jest u teścia. Po włączeniu pilotem ekran zapala się na chwilę wyświetlając logo Philips i ekran gaśnie. Teść twierdzi, że jak się wydarzyła awaria, to dźwięk jeszcze chwilę był, a potem, przy kolejnej próbie włączenia już nie.
 • #5
  robokop
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Wybacz, wróżyć z ręki przez telefon to się nie da. Jest na forum tyle opisów diagnostyki poszczególnych bloków, że kolejny podobny wątek, jest co najmniej nie na miejscu.
 • #7
  GanCegall
  Level 38  
  speedy9 wrote:
  Nie znam się na takich naprawach

  Proponuję przekazać komuś kto się na tym zna, wybacz, ale opis usterki jest tak nieprecyzyjny, że nic innego nie można doradzić.
 • #8
  speedy9
  Helpful for users
  Nie będę go oddawał, bo nie ma takiej potrzeby. Akurat pozbyłem się swojego TV oddając go teściowi. Jak będę u niego następnym razem to się przyjrzę dokładniej. Ostatnio pomierzyłem napięcia i kondensatory ale faktycznie nie przyjrzałem się czy pomimo tego, że matryca jest ciemna to czy się na niej wyświetla obraz.
 • #9
  GanCegall
  Level 38  
  speedy9 wrote:
  pozbyłem się swojego TV oddając go teściowi

  Masz problem z teściem :-) w prawie każdym poście jest teść :-) pisz o sprzęcie, o rodzinie się pisze na innych forach :-0
 • #10
  lisek
  Service technician RTV
  Tutaj masz SM Link_ 11MB
  * Chassis TPM15.1E LA
  * matryca np. TPT400LA-J6PE1

  SM bogatszy (13.MB) pod Link