Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Termostat zamrażarki Polar - wymiana elektronicznego na mechaniczny

Sentensed 21 Nov 2021 19:41 294 6
    Sentensed
    Level 14  
    Witam koledzy poradźcie
    1. Jak zastąpić zepsuty termostat elektroniczny w zamrażarce Polar na standardowy mechaniczny.
    2. Jak go podpiąć pod agregat, by ustawić jedną temperaturę i tak zostawić, z pominięciem całej elektroniki. Poniżej fotki taki bym chciał termostat zamontować na stałe parametry termostatu mechanicznego poniżej:
    https://www.klinikaagd.pl/czesci-agd/27-Termo...cqybh6VWVU9pUSXB9O9p92b9Y3_HqYz4aAtTYEALw_wcB

Typ: 077B2306
    Producent: Danfoss
    Produkcja: Słowacja
    Zakres temperatur: -14,5/-20 ; -25/-32°
    temperatura minimalna: -14,5°C
    Temperatura maksymalna: -32°C
    kecajk49
    Level 32  
    Czujnik tego termostatu ,który chcesz zastosować MUSI mieć kontakt z elementami chłodzącymi komory tej zamrażarki ! i o tego musisz rozpocząć bo podłączenie go do zamrażarki a to już najmniejszy problem.
    Zamrażarki przygotowane do sterowania termostatem mechanicznym maja odpowiedni kanał dla wprowadzenia kapilary takiego termostatu.
    Musisz zobaczyć gdzie wprowadzony jest czujnik termostatu elektronicznego i czy da się go wymienić, wyjąć itp., wrzuć jakieś fotki.
    Sentensed
    Level 14  
    Dziękuje Kolego kapilara będzie w środku jest otwór do jej włożenia ,tylko w które styki wpiąć ten termostat w agregacie ?
    Poniżej na rysunku oznaczenie przyłącza agregatu- 1 2 3 to przewody z termostatu elektronicznego
    Mogę prosić o podpowiedź
    1----Jak połączyć przewodami ten termostat mechaniczny co na zdjęciu z tymi pinami przy agregacie ???
    2---A w które piny wpiąć zasilanie ?
    Bardzo dziękuje za porady
    kecajk49
    Level 32  
    Do terminala przy sprężarce masz podłączone PRAWIDŁOWO dwa przewody: brązowy- LIVE (faza) i niebieski- NEUTRAL czyli zero i czarny "1" - do zasilania sprężarki.
    Przy termostacie masz natomiast KONEKTORY 6,3mm opisane liczbami "3" ,"4" i "6".
    Na "6" podajesz BRĄZOWY zasilania, do "4"-ki termostatu podłączasz CZARNY podłączony do "1"-ki terminala zasilającego sprężarkę.
    Niebieski zostaje przy terminalu sprężarki bez zmian, chyba że masz w zamrażarce jakieś oświetlenie to podłączysz do niego żarówkę a drugi przewody zasilający żarówkę poprzez wyłącznik drzwiowy prowadzisz z brązowego albo z "3"-ki termostatu.
    Sentensed
    Level 14  
    Dziękuje bardzo za odpowiedź, chciałem zapytać

1--Przy termostacie oznaczyłem na czerwono piny jako pin 1,, 2,, 3,, 4
    2--Które piny z termostatu 1,,2,,3,,4 połączyć kabelkami do terminalu ( kostki na agregacie ) oznaczyłem to jako
    wtyk - 1 -czarny kabelek
    wtyk - 2 -brązowy kabelek
    wtyk -3 -niebieski kabelek
    3--W które piny na Terminalu podpiąć zasilanie ,
    jest tam jeszcze pin oznaczenie -4 ?
    Dziękuje bardzo za odpowiedź Koledze
    kecajk49
    Level 32  
    Zasilanie sprężarki odbywa się poprze N-kę na terminalu startera sprężarki i 1-kę ( czarny ) tegoż terminala a L czyli fazę podajesz przez 6 -kę termostatu połączona w pozycji włączonej z 4-ką wewnątrz termostatu (6 ka z 4ką są rozłączone jak temperatura zadana zostanie osiągnięta) na 1-kę terminala startera sprężarki. L-kę terminala musisz połączyć z 6-ką termostatu itd.
    L-ka na starterze sprężarki służy do mostkowania FAZY z przewodu zasilania z 6-ką termostatu łączącą się wewnątrz tegoż o ile posiada funkcję WYŁACZENIA o ile taka jest w termostacie ( wewnętrzny wylącznik 6 z 3-ka termostatu zamknięty jeśli termostat jest załączony) i posiada funkcję wyłącz) bo niektóre jej nie mają ( brak terminala "3"albo nie jest aktywny) i wtedy żeby wyłączyć lodówkę trzeba wyjąć wtyczkę z gniazda zasilania.
    Li N podane z terminala sprężarki służą do zasilania min.oświetlenia , sygnalizacji itp.
    Sentensed
    Level 14  
    Witam Kolegę i bardzo dziękuje za dobre informacje termostat podłączony ,
    mam prośbę poniżej zrobiłem rysunek podłączenia
    sprawdzi Kolega czy dobrze to opisałem
    230v -0 podłączone do AGREGAT- piny -1 +2
    230v FAZA-podłączone do TERMOSTAT-pin -6
    TERMOSTAT-pin -4 -podłączone do AGREGAT pin -3