Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

tv philips 25pt4101/58p chassis anubis aa5 ab

02 Lis 2005 13:32 1989 7
  • Poziom 18  
    Witam serdecznie.Mam problem z tym tv.Otóż zimny lut na cewkach,uszkodzony bu1508dx oraz dioda byt 56 do cewek.Po wstawieniu tych elementów i załączeniu bu się uszkadza tak spaliłem dwa,z różnych żródeł.Dałem na próbę bu 508d i o dziwo rusza pokazuje się obraz tylko ma po bokach łuki,wiadomo korekcja,uszkodzony tranzystor bf 819.Cały czas próbuję na uszkodzonej korekcji bo jeszcze nie mam tranzystora bf819.Jednak mam pytanie dlaczego lecą bu 1508dx zaraz po włączeniu2-3 sekundy a bu 508d idzie 15 min i nawet nie jest specjalnie ciepły.Zaznaczam że bu1508dx są to oryginały.Proszę o pomoc.
  • Poziom 27  
    Witam. Które złącze pada w tym BU1508?
  • Poziom 19  
    Sprawdz kondensatory w kolektorze. Pewnie stracily pojemnosc. Sprawdz jeszcze zimne luty :)
  • Poziom 18  
    kondensatory sprawdzone,zimnych lutów nie ma gdyby były nie chodził by bu 508d.Co do padania bu,to pada na całkowite zwarcie we wszystkie strony.

Dodano po 2 [minuty]:

Kondziory sprawdzone,zimnych lutów nie ma gdyby były nie chodził by bu 508d
  • Poziom 16  
    Wymień mimo że z wyglądu dobry C2450 , z niego mogą być łuki .
    Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Witam ponownie.Wydaje mi się,że uporałem się z tą usterką.Usunąłem przerwę na wtyku do cewek,wymieniłem bu1508d. W module korekcji d6401-by228,r3404-47ohm,Q740- bf819.Tv działa jak długo to się okaże.
  • Spec od TV
    Witam!
    Moim zdaniem, główną przyczyną usterek było niestabilne połączenie w gnieździe cewek odchylających. Bardzo typowa usterka w tym modelu i wielu innych z takim złączem cewek odchylających.
  • Poziom 18  
    tenap napisał:
    Witam!
    Moim zdaniem, główną przyczyną usterek było niestabilne połączenie w gnieździe cewek odchylających. Bardzo typowa usterka w tym modelu i wielu innych z takim złączem cewek odchylających.

Ok typowa usterka tylko usunięcie wtyku i połączenie na sztywno przewodu od cewek to była pierwsza moja czynność którą wykonałem,a następnie wstawiłem bu1508dx a mimo to po załączeniu po paru sekundach padał,po naprawie korekcji telewizor gra.