Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Komplety AGD do domu: Electrolux (EW8F328SP i EW8H458BP) czy Bosch (WAN2829EPL i WTR87TE0PL)?

hastla 24 Dec 2021 01:08 639 6
 • #1
  hastla
  Level 11  
  Witam serdecznie, od jakiegoś czasu rozglądam się za kompletem AGD do nowo budowanego domu i w związku z dobrymi promocjami na święta nadszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie pralki i suszarki.
  Żona ma tylko jedno wymaganie - mają być tej samej firmy, więc biorę pod uwagę jedynie Bosch i Electrolux. Poszperałem poczytałem i chciałbym tylko zasięgnąć opinii który zestaw "dogodzi" mojej Pani domu.
  Jest nas dwoje + Małe dziecko w wieku przedszkolym (nie wykluczam powiększenia rodziny).
  Wybrałem dwa zestawy które aktualnie mogę kupić do 4.000zł.

  Pierwszy electrolux
  Pralka Electrolux EW8F328SP https://www.mediaexpert.pl/agd/pralki-i-suszarki/pralki/pralka-electrolux-ew8f328sp-perfectcare
  Suszarka ELECTROLUX EW8H458BP https://www.mediaexpert.pl/agd/pralki-i-suszarki/suszarki/suszarka-electrolux-ew8h458bp-perfectcare

  Drugi Bosch
  Pralka Bosch WAN2829EPL https://www.euro.com.pl/pralki/bosch-serie-4-wan2829epl.bhtml
  Suszarka Bosch WTR87TE0PL https://www.euro.com.pl/suszarki/bosch-wtr87te0pl-serie-6.bhtml


  A Taki zestaw zaproponował nam konsultant w sklepie.
  Pralka BOSCH WAN282MSPL https://www.mediaexpert.pl/agd/pralki-i-suszarki/pralki/pralka-bosch-wan282mspl
  Suszarka BOSCH WTW876S0PL https://www.mediaexpert.pl/agd/pralki-i-suszarki/suszarki/suszarka-bosch-wtw876s0pl

  Proszę o podpowiedź co wybrać. Nie wykluczam ewentualnych drobnych napraw we własnym zakresie. Widziałem, że North ma dużo części do Electroluxa w przystępnych cenach, ale jeżeli uważacie, że któryś zestaw Bosch będzie lepszy chętnie przeczytam uwagi.
  Bardzo proszę o pomoc w wyborze i pozdrawiam!!
 • #2
  Interval
  Level 32  
  Proponuję Electolux-a.
 • #3
  hastla
  Level 11  
  Dziś do 11.00 jest jeszcze w dobrej cenie pralka Siemens, ale musiał bym dobrać do niej suszarkę. https://m.euro.com.pl/pralki/siemens-wm14ur0epl-iq500.bhtml

  Dodano po 1 [godziny] 37 [minuty]:

  Interval wrote:
  Proponuję Electolux-a.

  Znalazłem informację, że rzeczywiście ta suszarka electrolux będzie dobra. pytanie, czy ta pralka jest również godna polecenia, czy inny model?
 • Helpful post
  #4
  Interval
  Level 32  
  Pralka - myślę, że tak. Konstrukcyjnie one niewiele się różnią, mogą mieć mniej lub bardziej rozbudowane "programy".
 • #5
  hastla
  Level 11  
  Kolega z serwisu napisał mi, że electrolux oszczędza nawet na cynie i największą ich bolączką są sterowniki które nie rzadko nadają się tylko do wymiany a dostępność jest ograniczona. Powiedział BIERZ BOSCH ale każdy ma swoje preferencje. Bardzo kusząca jest ta suszarka ale komplet z boschem będzie mało estetyczny jednak przemawiają za tym względy użytkowe np. Pralka Bosch WAN2829EPL https://www.euro.com.pl/pralki/bosch-serie-4-wan2829epl.bhtml z serii WAN282... załamać się można, nie spałem do 2 w nocy i od rana znów czytanie.
 • Helpful post
  #6
  mrice
  Moderator of Home appliances
  Zdecydowanie uderz w kierunku rodziny Bosch / Siemens.
  Pralka z serii WAN bedzie dobrym wyborem, prosta, wdzięczna, mało problematyczna. Podobnie jak suszarki, czy WTR czy WTW to w zasadzie jeden pies, twój wybór.

  Elektrolux to już zdecydowanie półka niżej, choć w tłoku ujdzie.
  W pralkach więszych problemów nie ma, choć wspomniany wyżej Bosch WAN bije elektroluxa chocby rozbieralnym zbiornikiem. Czasem zdarzają się cyrki z softem elektroniki, potrafi się wysypać, czy dziwaczne zachowania gdy któryś z podzespołów dostaje przebicie prądu. Co do suszarek, również półka niżej niż rodzina BSH. Rozpadają się w elektroluxach silniki trójfazowe, taki model biodegradowalny, elektrolux dobrze o tym wie, ale póki co nic z tym nie robi. Poza tym kiepsko zabezpiczone łożyska rolek, dzięki czemu średni po 5 latach w zasadzie wszystkie nadają się do wymiany. Kiedy przypycha się wymiennik i wytwarza się nader dużo pary, panl dotykowy zaczyna żyć własnym życiem i potrafi sam się załączać. Poza tym ujdzie. Tak czy siak na pewno elektrolux i tak wypada lepiej niż whirlpoole, beko i inne cuda, ale do rodziny BSH niestety daleko mu.
 • #7
  hastla
  Level 11  
  Kupiłem zestaw Bosch Wan2828 i suszarkę serie 4. W promocji suszarka za pół ceny przy zakupie pralki.