Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak podłączyć do TV głośniki od komputera?

ewcia2108 03 Jan 2022 20:13 417 21
    ewcia2108
    Level 4  
    Hejka
    Mam pytanie czy jest możliwość podłączenia do mojego telewizora głośników od komputera. Jeśli tak to czy mógłby mi ktoś napisać jak to zrobić- tak łopatologicznie 😁 Może są jakieś przejściówki czy cos. Dołączam zdjęcie gniazd z telewizora i podłączenia z głośników. Jak podłączyć do TV głośniki od komputera? Jak podłączyć do TV głośniki od komputera?
    Z góry dziękuję za pomoc
    ewcia2108
    Level 4  
    Samsung UE43KU6072U
    Pedros050
    Level 43  
    Ten telewizor nie ma wyjścia na słuchawki wiec podłączenie głośników od komputera nie możliwe przez JACK stereo.
    ewcia2108
    Level 4  
    Czy jest jakaś przejściówka czy coś żeby to podłączyć?
    Pedros050
    Level 43  
    Najlepszym rozwiązaniem jest zakup bezprzewodowe głośniki surround soundbar Samsung.
    ewcia2108
    Level 4  
    Pedros050 wrote:
    Najlepszym rozwiązaniem jest zakup bezprzewodowe głośniki surround soundbar Samsung.

Chce wykorzystać te co mam. Jeśli nie będzie na to możliwości to wtedy pomyślę o zakupie. I raczej przewodowe bo mój tv nie ma bluetootha.
    Pedros050
    Level 43  
    Soundbar ma podłączenie przez HDMI lub Optyczne.
    ewcia2108
    Level 4  
    Ja nie pytam o soundbara bo wiem jak go podłączyć. Pytam o głośniki z 1 postu. Nie piszcie mi, żebym kupiła soundbara bo nie tego dotyczy temat.
    franmayer
    Level 20  
    To bez inwestycyjnie nie podłączysz takiej wtyczki do Twojego TV.
  • Helpful post
    M.R-V4
    Level 21  
    ewcia2108 wrote:
    Czy jest jakaś przejściówka czy coś żeby to podłączyć?

Może jakiś tani DAC? Wyjście Toslink z telewizora chyba masz.

Od czego jest ten różowy Jack?
    ewcia2108
    Level 4  
    Różowy jack jest od mikrofonu w głośnikach.
  • Helpful post
    M.R-V4
    Level 21  
    No to nie będzie potrzebny a głośniki zagrają z TV poprzez tego DAC-a.

Edyta: zagrają oczywiście przy założeniu, że są czymś zasilane a dostaną tylko sygnał z DAC-a ;)
    ewcia2108
    Level 4  
    M.R-V4 wrote:
    No to nie będzie potrzebny a głośniki zagrają z TV poprzez tego DAC-a.

Edyta: zagrają oczywiście przy założeniu, że są czymś zasilane a dostaną tylko sygnał z DAC-a ;)

Głośniki mają zasilanie. Spróbuję Twojego pomysłu z DAC. Dziękuję 😁
    takpoprostu
    Level 9  
    A TV ma BT ? Bo jak ma to moze po BT ?
    Polon_us
    Level 42  
    ewcia2108 wrote:
    Spróbuję Twojego pomysłu z DAC

Te rozwiązanie ma sens, kiedy głośniki mają swoją własną regulację poziomu dźwięku, najlepiej zdalną.
    Bo trzeba wiedzieć, że przy połączeniu z wykorzystaniem DAC regulacja poziomu dźwięku pilotem telewizora nie ma wpływu na wyjście optyczne audio.
    Te głośniki będą grały w połączeniu z DAC to fakt, ale bez zdalnej regulacji poziomu dźwięku ich użytkowanie może być uciążliwe.

takpoprostu wrote:
    A TV ma BT ? Bo jak ma to moze po BT ?
    ewcia2108 wrote:
    I raczej przewodowe bo mój tv nie ma bluetootha.
    M.R-V4
    Level 21  
    Polon_us wrote:
    Bo trzeba wiedzieć, że przy połączeniu z wykorzystaniem DAC regulacja poziomu dźwięku pilotem telewizora nie ma wpływu na wyjście optyczne audio.

Są również modele sterowane pilotem.
    Polon_us
    Level 42  
    M.R-V4 wrote:
    Są również modele sterowane pilotem.

I dobrze. Ale jak to się ma do wypowiedzi kolegi:
    M.R-V4 wrote:
    Może jakiś tani DAC?

On chyba raczej nie ma pilota ...

Moim zdaniem, należałoby autorkę tematu najprzód "odpytać" w temacie posiadanych głośników - model/zdalne sterowanie.
    Dopiero wtedy, mając wiedzę o posiadanym przez nią sprzęcie, sugerować odpowiednie rozwiązanie.

Zobaczymy, co z tego wyniknie, może autorka tematu odezwie się.
    ewcia2108
    Level 4  
    Wzywaliscie, więc jestem 😁
    Głośniki to są Logitech 2+1, które kiedyś używałam do komputera ( mają z 10 lat). Nie mają na pewno żadnych BT, ani innych bajerów. Jedyny bajer to takie pokrętło na kablu do regulacji głośności. Podłączane na mini jacka.
    Myślałam o zakupie głośników/soundbara do tv, ale najpierw chcę spróbować wykorzystać dostępne w domu opcje 😁 Jak będę pewna,że nie da się podłączyć tego co mam, to dopiero wtedy będę rozglądać się za czymś nowym.
    Tv też nie ma BT, bo ktoś pytał 😁
    DjMapet
    Level 43  
    Jak masz pilota z Volume do Logitecha i nie przeszkadza Ci to że jest na kablu, to wystarczy taki tani DAC jak z postu kolegi @mrv4 . Jak ten kabel Ci przeszkadza, to kup DAC z pilotem.

Pozdrawiam.
    M.R-V4
    Level 21  
    ewcia2108 wrote:
    Jedyny bajer to takie pokrętło na kablu do regulacji głośności. Podłączane na mini jacka.

Więc taki DAC za 20-40 zł spokojnie zda egzamin (mówimy o głośnikach "komputerowych") bez zdalnego sterowania głośnością (w tej cenie) ;) czyli tak:
    musisz wstać z fotela/kanapy/łóżka/podłogi czy na czym tam jesteś, i tym pokrętłem na kablu ściszyć bądź pogłośnić - amerykańska makabra! ;)
    Możesz oczywiście kupić takiego DAC-a z regulacją głośności na pilota ale cena wtedy rośnie, od 90 zł wzwyż.

ewcia2108 wrote:
    najpierw chcę spróbować wykorzystać dostępne w domu opcje 😁

Bardzo dobra decyzja! Ja się tak uratowałem przed stratą kikuset złotych na jakieś soundbary podłączając TV i komputer do starej mini wieży. Dźwięk jest bardzo fajny z tych dwóch źródeł. Z komputera idzie przez DAC-a, a z TV przez Jacka od razu na RCA do amplitunera mini wieży.