Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Samsung UE49k6300 - Audio out optyczne - jak podłączyć głośniki przez Jacka?

norpart 21 Sty 2017 19:08 7884 11
  • #1 21 Sty 2017 19:08
    norpart
    Poziom 1  

Witam!
    Mam mały problem i będę wdzięczy za pomoc. Jedyne wyjście audio w tv to "Digital audio out (optical)", a zależy mi na podłączeniu zewnętrznych głośników 2.1 przez wtyczkę Jack. Czy istnieje na to jakiś prosty sposób?

0 11
  • #2 21 Sty 2017 19:23
    kokapetyl
    Poziom 43  

norpart napisał:
    Czy istnieje na to jakiś prosty sposób?

Tak, istnieje.
    Potrzebny przetwornik audio "Digital/analog."

0
  • #3 21 Sty 2017 19:36
    Darek.S
    Poziom 31  

norpart napisał:
    Witam!
    Jedyne wyjście audio w tv to "Digital audio out (optical)", a zależy mi na podłączeniu zewnętrznych głośników 2.1 przez wtyczkę Jack. Czy istnieje na to jakiś prosty sposób?

Ostatnio znajomy nabył Samsunga UHD i niby była przejściówka z jacka na chinche ( L,R i Video) ale normalnie pracowała jako wejście. I potwierdziła to infolinia Samsunga. Po rozmowie ze sprzedawcą okazało się , że da się je przekonfigurować w menu na wyjście audio. Zatem może przetwornik niekoniecznie potrzebny... A infolinia no cóż była niezbyt doinformowana... :cry:
    Niestety modelu nie spisałem. Ale myślę, że w innych Samsungach może byc podobnie.

0
  • #4 21 Sty 2017 19:45
    kokapetyl
    Poziom 43  

Darek.S napisał:
    Zatem może przetwornik niekoniecznie potrzebny.

Wyjście optyczne, to cyfrowe- zgodzisz się ?
    Wejście po "Jack" to analog- zgodzisz się ?
    To jak te dwa różne sygnały połączyć ?

0
  • #5 21 Sty 2017 19:51
    Darek.S
    Poziom 31  

Ale ja nie pisałem o wyjściu optycznym tylko o wejściu Audio-Video ( jack w telewizorze i przejściówka na trzy chinche LR i Video ) które normalnie pracuje jako wejście Audio-Video ale da się je przekonfigurować jako wyjście ( oczywiście analog). I tak było w opisywanym przypadku. I był to inny telewizor UHD. Co nie wyklucza, że i w tym da się to przekonfigurować.

2
  • #6 21 Sty 2017 20:01
    kokapetyl
    Poziom 43  

Ale autor pyta o wyjście "optyczne"
    Sygnał audio też da się "wyciągnąć" z gniazda SKART, ale to nie zawsze działa, np. jeśli sygnał będzie podawany do TV z HDMI

0
  • #7 21 Sty 2017 20:09
    Darek.S
    Poziom 31  

kokapetyl napisał:
    Ale autor pyta o wyjście "optyczne"
    Sygnał audio też da się "wyciągnąć" z gniazda SKART, ale to nie zawsze działa, np. jeśli sygnał będzie podawany do TV z HDMI

Małe sprostowanie
    norpart napisał:
    Jedyne wyjście audio w tv to "Digital audio out (optical)",

Autor podaje, że nie ma innego wyjścia audio jak optyczne i może rozmijać się z prawdą... Euro może nie być w tym telewizorze ale może być owo wejście/wyjście AV. Niestety nie widzę tyłu tego telewizora a na stronkach które odwiedziłem takowych zdjęć nie ma. Zresztą autor może to sprawdzić sam zatem dlaczego ja miałbym to robić?

0
  • #8 03 Sie 2017 11:52
    rrose
    Poziom 1  

Witam, nie chciałam zakładać nowego tematu, a mam podobny problem. W sumie, chcę się upewnić, że zrozumiałam wasze rady.
    Interesuje mnie kupno tv samsunga K5600, nie posiada on niestety wyjścia słuchawkowego, jedynie wyjście cyfrowe optyczne, 1 wejście komponentowe (Y/Pb/Pr), 1 wejście kompozytowe AV używane jako kompozytowe Y.
    I.. niewiele mi to mówi. Jeśli go kupię, chciałabym podłączyć do niego mój wzmacniacz TA 1400 (the t.amp) MK-X ( mam również korektor Xenyx 802 plus 2 Tonsile).
    Czy wyżej wymieniony konwerter sygnału cyfrowego na analogowy w zupełności wystarczy? A może wie ktoś, czy wymienione przeze mnie urządzenia także posiadają wyjście optyczne, i być może będę mogła je połączyć w inny sposób? Z góry dziękuję za każdą pomoc, nie chcę kupować tv tylko po to, żeby być zmuszoną korzystać z ich głośników.
    Załączam zdjęcia z tyłu obudowy, znalezione w internecie.

0
  • #9 04 Sie 2017 07:11
    Polon_us
    Poziom 41  

@rrose - podany sprzęt nie ma możliwości bezpośredniego wprowadzenia sygnału cyfrowego audio.
    Konwerter DAC będzie zatem niezbędny.
    Mocno sugerowałbym zakup markowych produktów np. FiiO D3 lub FiiO D7.
    Oprócz przewodu optycznego TosLink niezbędny będzie również kabelek - CINCH -> XLR - taki jak na poniższym zdjęciu.
    Aby to wszystko zagrało w telewizorze trzeba uaktywnić wyjście cyfrowe.

Przeciwwskazaniem tego rozwiązania jest brak możliwości regulacji dźwięku pilotem telewizora.
    Mam nadzieję, żę wzmacniacz jest wyposażony w zdalne sterowanie.

P.S. Swoją drogą, wypadałoby utworzyć swój własny temat ...

0
  • #10 04 Sie 2017 08:51
    Darek.S
    Poziom 31  

Polon_us napisał:

Konwerter DAC będzie zatem niezbędny.

Niekoniecznie
    Darek.S napisał:
    Ale ja nie pisałem o wyjściu optycznym tylko o wejściu Audio-Video ( jack w telewizorze i przejściówka na trzy chinche LR i Video ) które normalnie pracuje jako wejście Audio-Video ale da się je przekonfigurować jako wyjście ( oczywiście analog). I tak było w opisywanym przypadku.

0
  • #11 04 Sie 2017 08:56
    Polon_us
    Poziom 41  

@Darek.S - mój wpis #9 - odnosił się do wpisu #8 kol. @rrose, która była podwiesiła się do tego tematu ze swoim problemem.

0
  • #12 04 Sie 2017 11:33
    Darek.S
    Poziom 31  

Tak wiem i do tego też się odnosiłem a problem bliźniaczy. W Samsungach wejście audio/video może pełnić także rolę wyjścia (analogowego) tylko trzeba to skonfigurować. Rok temu u znajomego miałem taki przypadek. Na infolinii nie umieli powiedzieć jak to zrobić ( wręcz twierdzili, że to niemożliwe). Ale znajomy kupił ten TV w Mediamarkcie ( nb. od swojego znajomego ) i wyraźnie zaznaczył o co chodzi. I kierownik Mediamarktu mu to ustawił. Niestety mnie przy tym nie było ( po informacji z infolinii, że się nie da dałem spokój).

3