Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung Note 8 - Wymiana Szybki w Wyświetlaczu - Szukam wykonawcy :)

OPservator 13 Jan 2022 16:33 438 4
    OPservator
    Level 34  
    Witam!

Pech chciał, że wstając od biurka dosłownie puknąłem ekranem w jego narożnik. Pajączek na wszystkie strony świata, *#0*# całe zielone także dotyk sprawny, wyświetlacz sprawny (na ten moment, bo już mnie straszyli że może sam z siebie zaraz przestać działać czy to dotyk czy obraz).

Generalnie no, jako że nie lubię wymieniaczy i nie lubię produkować elektrośmieci, to wolałbym wymienić samą szybkę.

Samsung BrandStore ryknął wartość używanego egzemplarza w stanie igła, oczywiście wymiana całości, bo przecież szybki się nie da wymienić (tak to jest jak zajmujesz się wymienianiem, a nie naprawą).

U mnie w Łodzi ceny między 449-459 także cena też dramatyczna, no i na allegro znalazłem serwis internetowy/stacjonarny, co za 200 złociszy niby robi, ale patrząc na opinię to i dużo pozytywów i całkiem sporo negatywów, także generalnie mam mieszane uczucia.

Może ktoś z kolegów z działu GSM by się za to chciał zabrać w jakiejś rozsądnej cenie? Samsung Galaxy Note 8, do momentu puknięcia ekranu jedyne uszkodzenia w tym telefonie to podrapany lakier (piasek nad bałtykiem powchodził w etui), także naprawdę mi go szkoda, a boli mnie ten widok i w oczy i serduszko...
    tino2003
    Admin of GSM Group
    OPservator wrote:
    U mnie w Łodzi ceny między 449-459 także cena też dramatyczna

Za wymianę samej szybki to normalna cena.

OPservator wrote:
    co za 200 złociszy niby robi, ale patrząc na opinię to i dużo pozytywów i całkiem sporo negatywów

Ta cena to przykład, że można taniej, pewnie na gorszym sprzęcie, ale ryzyko utopienia 200zł i marnego efektu.

Wymienić na nowy oryginał lub używać w takim stanie jakim jest.
    OPservator
    Level 34  
    tino2003 wrote:
    Ta cena to przykład, że można taniej, pewnie na gorszym sprzęcie, ale ryzyko utopienia 200zł i marnego efektu.

Podobno robi to starszą metodą niż OCA i klej potrafi puszczać czy się wylewać spod ekranu.
    Prawdopodobnie sprzedam komuś, komu pajęczyna przeszkadzać nie będzie i przesiądę się na 10ke, bo finansowo jeden czort wyjdzie z wymianą wyświetlacza w BrandStore (no jednak przy autoryzowanym serwisie mam większe pole do popisu z reklamacjami...
    tino2003
    Admin of GSM Group
    OPservator wrote:
    Prawdopodobnie sprzedam komuś, komu pajęczyna przeszkadzać nie będzie i przesiądę się na 10ke

Słuszna i najbardziej rozsądna decyzja.
    Jakiś czas temu rozbiłem sobie S9 no ale był prawie nowy więc wymieniłem LCD na oryginalny, jak za drugim razem rozbiłem to już poszedł do sprzedania a ja kupiłem nowszy model.
    OPservator
    Level 34  
    No u mnie jest to pierwszy wypadek z wyświetlaczem od dobrych 16 lat jak używam telefony, także trochę nie fajne doświadczenie. Kiedyś kupiłem Sony Xperia SP z pękniętą szybką, ale to było małe pęknięcie (dosłownie jedna linia oddzielająca ekran od narożnika) i było to praktycznie niezauważalne, tutaj przy 6.3 cała pajęczyna jest okrutnie widoczna przy użytkowaniu :/