Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

tel xiaomi redmi note 10, bricked, your system has been destroyed

dyzio_05 24 Jan 2022 12:10 1500 7
 • #1
  dyzio_05
  Level 9  
  Witam. Po rozładowaniu baterii do 0, podczas próby włączenia pojawił się komunikat: your system has been destroyed. oczywiście, chciałbym odzyskać dane. poradniki, które znalazłem w sieci nie działają, bo tel ma zablokowany bootloader, a konto xiaomi może go odblokować, lecz z całkowitą utratą danych. i tu pytanie - czy zna ktoś sposób, którym można uratować dane w tel. pozdrawiam.

  ps. miflashem nie mogę zrobić "unlock".
  ADB nie rusza zatem po komendzie "fastboot continue".
 • #2
  OPservator
  Level 36  
  Jak nie miałeś kopii zapasowej na koncie google to zostaje tylko serwis, który wylutuje pamięć, odzyska pliki i wlutuje z powrotem.
 • #3
  blahfff
  Level 40  
  OPservator wrote:
  zostaje tylko serwis, który wylutuje pamięć, odzyska pliki i wlutuje z powrotem


  Prosze nie pisz takich bzdur. Telefon jest fabrycznie szyfrowany, nie ma mozliwosci odzyskania danych z pamieci w ten sposob. Zeby dostac sie do danych, telefon musi sie w pelni uruchomic. W tym przypadku, mozliwe, ze trzeba bylo by wgrac system z zachowaniem danych, aczkolwiek w obecnym stanie, i majac na uwadze fakt, ze to model z Qualcommem, bedzie z tym problem.

  Odblokowanie bootloadera spowoduje bezpowrotna utrate danych.
 • #4
  dyzio_05
  Level 9  
  @blahfff ok. a jak odblokować bootloader w takiej sytuacji? Muszę się chyba pogodzić z utratą danych.
 • #5
  blahfff
  Level 40  
  Nie da sie odblokowac o ile wczesniej sie nie przygotowales, czyli nie dodales konta Xiaomi, nie zglosiles checi i nie wlaczyles Odblokowania OEM.

  Na tym etapie, mozesz albo sprobowac wgrac aktualizacje OTA za pomoca XiaomiADB (co ostatnio nie chce dzialac), skorzystac z uslugi jakiegos serwisu ktory ma sprzet z dostepem do serwera, ale tutaj bedzie wymagane odpiecie telefonu od konta Xiaomi. Ewentualnie, gwarancja bo jeszcze powinna obowiazywac.
 • #6
  dyzio_05
  Level 9  
  niestety żaden serwis tego nie ogarnie. tel nowy na gwarancji, tylko to mi pozostaje, niestety strace dane. dzięki pozdrawiam.

  ps. Nie chcę go otwierać, bo można go w tryb edl włączyć po otwarciu, ale stracę gwarancję...
 • #7
  isxude
  Level 3  
  Możesz ewentualnie wejść w tryb EDL, i zainstalować na nowo system bez usuwania userdata, o ile jeszcze go nie oddałeś. Wiąże się to z utratą gwarancji, jeżeli konieczne będzie rozebranie telefonu.
 • #8
  winmap
  Level 37  
  Nic nie kombinuj. Oddaj na reklamację.. nie oddawaj tam gdzie kupowałeś tylko zamów kuriera na ich koszt. Na stronie producenta. Szybciej ta procedura pójdzie.