Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zdalne startowanie 4 kanałowe

04 Lis 2005 18:38 3424 6
 • Poziom 23  
  Witam.
  Dotyczy automatyki bram, to chyba dobry dział, jeśli nie to przepraszam i proszę przenieść temat

  .
  Mam zamiar kupić takie coś jak zdalne sterowanie 4-kanałowe. W necie znalazłem centralkę Elmes CH4H: http://www.sklep.e-system.com.pl/go/_info/?id=313

  Pasuje mi ten odbiornik, bo ma 4 przekaźniki z dowolnym czasem, możliwość wprogramowania dowolnego pilota itp. Ano właśnie, dowolnego pilota. Rozumiem, że da się zaprogramować piloty Elems, ale czy tej firmy też będą działały: http://www.gorke.com.pl/sklep/product_info.php?cPath=44&products_id=44?

  I mam jeszcze pytanko. Załóżmy, że mam centralkę podpiętą, 2 piloty uniwersalne 4-kanałowe wprogramowane i chce wprogramować jeszcze pilot od alarmu forteca (2 pierwsze kanały) i pilot od imobilajezra drugiego auta (również 2 pierwsze kanały). Czy to wypali? Czy da radę wprogramować piloty z alarmu i imobilajzera? Czy jest tylko wymóg pracy 433MHz, czy może jeszcze jakiś inny?

  Instrukcja tej centralki, jakby była potrzebna: http://www.napad.pl/katalog/data/download/1129790357.pdf
 • OptexOptex
 • Poziom 39  
  Cytat:
  Czy jest tylko wymóg pracy 433MHz, czy może jeszcze jakiś inny?

  sama częstotliwość pracy nadajnik - odbiornik to nie wszystko
  ważny jest sposób kodowania taransmisji
  Cytat:
  KOD ZMIENNY. Transmisja pomiędzy nadajnikiem i odbiornikiem oparta jest na kodzie zmiennym (KEELOQ® firmy Microchip Technology Inc.), który zapewnia wysokie bezpieczeństwo użytkowania oraz odporność na sygnały radiowe pochodzące z innych urządzeń. Każdy nadajnik posiada swój indywidualny kod. Odbiornik reaguje tylko na te transmisje, które pochodzą z nadajników zaprogramowanych do jego pamięci.

  jeżeli wszystkie posiadane przez Ciebie urządzenia pracują w tym samym standarcie to uda Ci się to co planujesz
 • OptexOptex
 • Poziom 23  
  Pytałem, bo znalazłem również firmę satel www.satel.pl

  Mają podobny sprzęt, nawet wydaje mi się bardziej przyjazny, może współpracować z 320 pilotami, z tym, że tylko produkcji satel.

  Która firma jest lepsza i której sprzęt polecacie ?
 • Poziom 39  
  może zanim dokonasz wyboru firmy sprawdź jakim kodem posługują się piloty które już posiadasz , skontaktuj się z działem technicznym firmy i zatytaj czy te piloty które już posiadasz mogą współpracować z ich produktami tak myslę masz najpewniej
 • Poziom 12  
  OfftopiC
  A jeszcze jak by ktos miał schemacik do odbiornika i nadajnika to było by zaje fajnie
 • Poziom 10  
  odnośnie sprzętu Elmes, wejdź na ich stronę www.elmes.pl znajdziesz tam schematy oraz ceny urządzeń. Znajdziesz tam również telefon do dzału serwisowego oni ci odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące ich produktów. Co do firmy to polecałbym ci Elmes, może dlatego że ich urządzeń więcej instaluję. Możesz rozwiązać problem sterowania różnymi urządzeniami z jednego pilota (aż 32 kanały!) musiałbyś zastosować odbiorniki jednego typu.
 • Poziom 23  
  Witam.
  Bardziej interesowało by mnie sterowanie firym satel. Z tym, że w przyszłości, chciałbym wykorzystać jeden kanał na sterowanie centralki firmy elmes (do sterowania silnikiem bramy wjazdowej). Jednak z tego co widzę, to pilociki satela, nie będą działać na centralę elmes. Czy da się to jakoś załatwić?
  I czy przy centralce do sterowania bramą firmy elmes są potrzebne 2 przyciski (otwieranie, zamykanie) czy wystarczy jeden kanał?