Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen/c3/1.4 PB+LPG - Zła praca na benzynie, na gazie jeżdzi bardzo dobrze

KamilMisiak 15 Feb 2022 21:10 279 3
    KamilMisiak
    Level 2  
    Witam

Mam problem z Citroen c3 1.4 benzyna 2004 rok automat. Na gazie jeździ jak nowa, na benzynie ciężko wkręca się w obroty, nie ma mocy, gdy puści się nogę z gazu podczas jazdy np przy 3000 obrotach i ponownie naciśnie gaz to obroty spadaja do 1000 i samochod ma dziurę, po chwili rusza (ale tak jest po wymianach wielu części - wcześniej stawał lub gasł). Samochód pali na benzynie za każdym razem "na strzał", na wolnych obrotach chodzi cicho nie rzuca silnikiem. Podczas jazdy jak już się wkręci powoli w obroty również nie szarpie.

Wiem że temat jest poruszany już milion razy ale wszystko co się dało wymieniłem i jest tylko lekka porawa.

lista wymian:

świece + cewka
    sonda lambda przed katalizatorem
    termostat
    czujnik temperatury płynu na obudowie termostatu
    pompa paliwa w zbiorniku
    brak filtra paliwa - jest jedynie separator ale jego nie ruszałem

Komputer nie pokazuje błędów. Nie ma również check engine. Po wymianie pompy i czujnika temperatury odczuwalna poprawa ale dalej samochód inaczej zachowuje się na gazie a inaczej na benzynie.
    marszałekkom
    Level 27  
    Zmierz ciśnienie paliwa. Powinno być 3 bary.
    diablo23248
    Level 28  
    Na końcu listwy wtryskowej jest regulator ciśnienia. Jemu się przyjrzyj.
    KamilMisiak
    Level 2  
    Witam

Pomiar ciśnienia 3 bary, Na listwie paliwa nie ma zaworu, jest jedynie króciec do pomiarów ciśneinia. Próba naprawy się nie udała- wymienione wtryski czujniki, pompa paliwa świece itd i dalej nic, Zostaje przepustnica i komputer. Chociaż lexia nie zgłasza żądnych błędów