Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Optymalizatory Solaredge zdolność z modułami Viesmann

siloj 19 Feb 2022 10:51 186 2
    siloj
    Level 10  
    Opis:
    Witam, mam gorącą prośbę czy ktoś jest w stanie na szybko odpowiedzieć czy optymalizatory P405 (6 szt na jednym stringu) i optymalizatory S400 (6 szt na drugim stringu) mogą współpracować z modułem Viesmann o parametrach jak na zdjęciu ? Falownik mam SE4K.
    Wiem ze tu chodzi głównie o prąd zwarciowy Isc ale nie wiem jaka jest tolerancja.
    I jeszcze jedno pytanie jaki kabel od paneli do falownika jeśli na jednym stringu będzie około 2kw czy prowadzić 6 czy 4mm2?
    A teraz tak w ogóle pytanie po co mi dwa stringi na 12 paneli z optymalizatorami czy nie lepiej jeden string? A jeśli jeden to czy te dwa typy optymalizatorow S400 i P404-5 będą działały na jednym stringu ?
    siloj
    Level 10  
    W sumie zmiana opcji bo tamto co napisałem wyżej jest trochę bez sensu ale musze jakoś wybrnąć z tego w co już wszedłem,
    Jak już mam ten falownik SE4K RWO mam zabezpieczania trójfazowe DC i AC mam 6 optymalizatorów S400 to może zrobiłbym tak:
    Kupie te moduły Viesmann 340w w ilości 14 szt dokupie resztę optymalizatorów P404-5. Tylko nie wiem czy to wszystko na dachu kopertowym w układzie dwa panele na wschód 6 paneli na południe i 6 paneli na zachód będzie działało ?