logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak spiąć modem/router z drugim routerem, nie używając trybu AP. #client torrent

prz3m3k89 09 Mar 2022 00:56 624 7
REKLAMA
  • #1 19922047
    prz3m3k89
    Poziom 10  
    Posty: 13
    Ocena: 1
    Witam,

    Posiadam modem/router TP Link Archer VR2100 (AC2100), oraz router TP Link Archer AX73 (AX5400).
    Korzystam z neostrady 10Mbps.

    Najpierw konfiguruję neostrade na modemie, jak sobie Orange życzy... nie istotne.

    Ustawiam modem na 192.168.1.1, DHCP z zakresu192.168.1.100-192.168.1.199 tak jest z automatu maska 255.255.255.0
    drugi router w trybie Access Point LAN na 192.168.1.254, maska 255.255.255.0, Bram domyślna 192.168.1.1, DHCP na off. Wszystko hula pięknie, ale pojawia się problem... .

    Archer AX73 po wgraniu ruskiego firmwareu, posiada możliwość po dołączeniu dysku usb ustawienia klienta torrent, i działania jako serwerek do tak lubianych przez wielu i przeze mnie również torrentów, w tak zwanym trybie "offline"- czytaj bez komputera.
    Niestety po przełączeniu w tryb AP opcja ta staje się niewidoczna. Podobnie jak kilka innych np. HOME SHIELD.

    Skoro już poszedłem dość grubo podmnieniając oprogramowanie układowe, wiąże się to raczej z brakiem możliwości powrotu do wersji (EU) i być może z utratą gwarancji, w razie konieczności naprawy. Mam nadzieję, że da się coś z robić, aby owa sieć działa.
    Dodam, że urządzenia muszą być połączone kablem i muszę mieć dostęp do dysku z torrentami za pośrednictwem urządzenia router/modem.

    Czekam na dobre informacje, PozdrawiamPK;)
  • REKLAMA
  • #2 19922143
    hindoos
    Poziom 36  
    Posty: 3716
    Pomógł: 286
    Ocena: 655
    prz3m3k89 napisał:
    Niestety po przełączeniu w tryb AP opcja ta staje się niewidoczna.

    Widocznie twórca tego firmware'u nie przewidział możliwości wykorzystania klienta torrent w trybie AP. Pewnie jakbyś napisał dokładnie co to za firmware to można byłoby poszukać w necie czy ktoś już taką kombinację robił.
  • REKLAMA
  • #3 19922371
    prz3m3k89
    Poziom 10  
    Posty: 13
    Ocena: 1
    Jaki firmware, to mało istotne. Raczej chodzi mi o konfigurację trybu router, bo tryb AP mnie nie zadowala. Jak konkretnie ustawić parametry i podpiąć skrętki.
  • #4 19922731
    hindoos
    Poziom 36  
    Posty: 3716
    Pomógł: 286
    Ocena: 655
    No to podłącz kabel z portu LAN z VR2100 do portu WAN AX73, AX73 w tryb router tak jak domyślnie jest i wszystkie urządzenia łączysz do AX73.
  • REKLAMA
  • #5 19922745
    KOCUREK1970
    Specjalista Sieci, Internet
    Posty: 35458
    Pomógł: 3835
    Ocena: 5432
    prz3m3k89 napisał:
    Raczej chodzi mi o konfigurację trybu router,

    Ale będziesz wtedy miał podwójny NAT, bo musisz przewód z netem w drugim routerze podpiąć pod WAN.
    No chyba, że IP drugiego routera dasz w DMZ w routerze pierwszym.
    Inaczej nie przekierujesz portów.
  • #6 19922787
    hindoos
    Poziom 36  
    Posty: 3716
    Pomógł: 286
    Ocena: 655
    Ale po co mu przekierowanie portu? Klient torrenta może być za NATem
  • REKLAMA
  • #7 19923636
    prz3m3k89
    Poziom 10  
    Posty: 13
    Ocena: 1
    Panowie, ale ten drugi router(AX73) z podłączonym dyskiem sieciowym, musi być w widoczny dla sieci AC2100, do którego z kolei ja za pośrednictwem wifi, bądź eth będę zadawał pliki do pobrania i oglądał filmy na Android tv. Dodam, że AX73 jest w innym budynku. Z tego co się orientuję jak podłączę go po WAN, to nie będę widział sieci routera AX73. Chyba, że coś pokombinuje z DMZ-tem. Dobrze rozumuję.
  • #8 19923749
    KOCUREK1970
    Specjalista Sieci, Internet
    Posty: 35458
    Pomógł: 3835
    Ocena: 5432
    @prz3m3k89
    No to w tym routerze co masz podpięty dysk, zostaw go w trybie pracy router, ale kabel z netem podłącz do LAN (wyłącz w nim serwer dhcp, nadaj odpowiednią adresację by był widoczny w routerze pierwszym).
    Nic więcej w tym układzie nie zrobisz.
    Ciebie ogranicza technologia dostarczenia internetu do domu.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik posiada modem/router TP Link Archer VR2100 oraz router TP Link Archer AX73 i chce skonfigurować je w trybie routera, aby móc korzystać z klienta torrent na AX73 bez przełączania go w tryb AP. Po wgraniu alternatywnego firmware'u na AX73, funkcje takie jak klient torrent i HOME SHIELD stają się niedostępne w trybie AP. Uczestnicy dyskusji sugerują podłączenie AX73 do VR2100 przez port WAN, co jednak prowadzi do podwójnego NAT. Alternatywnie, zaleca się wyłączenie DHCP na AX73 i ustawienie go w trybie routera z odpowiednią adresacją, aby był widoczny w sieci VR2100. Użytkownik podkreśla, że AX73 znajduje się w innym budynku i musi być dostępny dla urządzeń w sieci VR2100.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA