Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP Color LaserJet CP1514n - poziome paski co 27mm na wydruku

slomek3 09 Mar 2022 13:38 411 7
    slomek3
    Level 15  
    Otrzymałem używaną druarke HP Color LaserJet CP1514n i zakupiłem do niej tonery(zamienniki) bo myślałem że poziome paski biorą sie z kończących się tonerów. Niepomogło.
    Potem wykręciłem pas transferowy, bo myślałem że przez jego zabrudzenie powstają te poziome paski. Wyczyściłem go. Niepomogło.
    Wykręciłem jeszcze rolke która jest z tyłu drukarki bo była brudna od proszków z tonerów. Wyczyściłem ją. Niepomogło.
    Co jeszcze mogę zrobić aby pozbyć się tych pasów?
    Jak drukuje na czarnobiało to pasy poziome są tylko w kolorze czarnym
    Jak drukuje na kolorowo to pasy są w czterech kolorach tak jak na zdjęciu.
    Dodam jeszcze że paski na wydruku są regularnie co 27mm.
    HP Color LaserJet CP1514n - poziome paski co 27mm na wydruku
  • Helpful post
    cysiekw
    Level 39  
    slomek3 wrote:
    Jaką nazywa się taka grzałka po angielsku
    Chyba folia grzałki, fuser film sleeve.
    slomek3 wrote:
    Czy mozna wymienić samą folie?
    Można https://allegro.pl/oferta/folia-grzalki-hp-cp1210-1515-2025-m451-m475-japan-10961328685 wziąłem pierwsze z brzegu nie sugeruj się sprzedawcą bo nie znam.
    slomek3 wrote:
    Czy piec to jest grzałka w kształcie walca?
    Nie. Potoczna nazwa "piec" to moduł składa się na niego grzałka najczęściej w kształcie listwy, folia, wałek, zębatki, panewki, czujnik temperatury i reszty nie pamiętam.
    Jak to wygląda? Cały moduł pieca ma symbol chyba rm1-4431 do twojej drukarki wiec znajdziesz sobie w necie, po demontażu trzeba go całego rozebrać usunąć uszkodzoną folie, nasmarować smarem element grzejny i miejsca tarcia foli i całość złożyć. Ale najpierw zweryfikuj czy masz uszkodzoną folię.
  • Helpful post
    cysiekw
    Level 39  
    Niemiecki... Blee kop tam w tym menu gdzieś tam będzie na którym wydruku total print pages

Dodano po 6 [minuty]:

Strona konfiguracji tam to powinno być
    cysiekw
    Level 39  
    Jeśli jest prawdziwy to można powiedzieć że zerowy. Przy drukarkach laserowych przebiegi liczymy w setkach tysięcy.