Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Ekspres Krups EA8108 - Migające ciągle diody Clean i Calc

rimanov 20 Jun 2022 13:12 1041 3
    rimanov
    Level 22  
    Witam wszystkich.
    Wiem, że podobny temat już był, ale bez rozwiązania.
    Mam ekspres Krups EA8108. Zaczęło się od tego, że zaczęły migać wszystkie diody, kawy nie chciał robić, woda też nie leciała (tylko troszkę pary sykło z dyszy od pary i tyle), pod ekspresem ciekła woda.
    Rozebrałem ekspres, wyczyściłem wężyki (było w nich troszkę chyba kawy), skleiłem przepływomierz (jeden zatrzask był nadłamany) i od tego czasu woda już nie leje się pod ekspres, migają tylko kontrolki Clean i Calc, a woda leci normalnie, gorąca, z dyszy do pary. Kawy nadal nie da się zrobić.
    Wg instrukcji migające Calc i Clean to konieczność długiego płukania. Po naciśnięciu przycisku wg instrukcji woda leje się tylko z dyszy pary, ale podczas tego procesu miały też świecić diody Calc i Clean i migać Power - miga tylko Power, diody nie świecą, a woda leci aż skończy się w pojemniku.
    Po wyłączeniu i włączeniu to samo - migają diody Calc i Clean.
    Ktoś ma jakiś pomysł?
  • Helpful post
    Ginulfi
    Level 17  
    Uszkodzony lub źle podłączony miernik przepływu . Ekspres włącza funkcje płukania, ale nie jest mierzony przepływ więc tryb płukania nie jest zakańczany.
    rimanov
    Level 22  
    Źle się go nie da podłączyć. Czyli zamówię, spróbuję wymienić.
    A czy teraz, skoro leje się woda z dyszy pary, nie powinna też lać się z wylewki kawy? Wg instrukcji przy długim płukaniu trzeba podłożyć coś pod wylewkę i dyszę. Myślałem, że z wylewki też powinna lać się woda, i że może bojler jeszcze gdzieś jest przytkany, ale wtedy woda chyba nie lałaby się z dyszy pary.
    rimanov
    Level 22  
    Były odwrotnie podpięte wężyki. Kolega wyżej miał rację, ale myślałem, że chodzi tylko o podpięcie przewodów (te były ok) - wężyki na myśl mi nie przyszły :)
    Zamieszczam rysunek dla potomności, gdyby ktoś nie był pewien, który wężyk i gdzie ma być podłączony do przepływomierza :)

Ekspres Krups EA8108 - Migające ciągle diody Clean i Calc