Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[b]JOWISZ 04[/b]

scss 18 Maj 2002 18:01 1972 12
  • #1 18 Maj 2002 18:01
    scss
    Poziom 17  

Witajcie!!!

Uadło się z Neptunem, przyszedł czas na Jowisza.

Może opisze objawy:głos ok, zasilacz ok, brak obrazu i strasznie grzeje się rez 2R127 na bloku odchylania.
    Wiem, że J to zabytek , ale bardzo zależy mi na tym, aby go odpalić. Nie wiem nawet od czego zacząć!
    Może ktoś coś jeszcze pamięta o Jowiszu...
    Pomóżcie.
    Dzięki za wszekie porady.

• #2 18 Maj 2002 23:07
    tmanieck
    Poziom 11  

Sprawdź czy nie ma przerwy w którejś z cewek bądź w transduktorze odłącz powielacz i przy skręconym na miń U S2 spróbuj go odpalić , sprawdź tyrystory + 650V . O ile mnie pamięć nie myli palenie się tego rezystora wiązało się z rozwarciem w którymś z elementów . Aha sprawdź 2mikro/stały.
    Powodzenia
    Tm

• #3 19 Maj 2002 14:00
    Wojtek27
    VIP Zasłużony dla elektroda

Ze sprawdzeniem tyrystorów to może być problem (chodzi o czasy ich wyłączania). Z dostaniem nowych - jeszcze więcej szukania. Zacznij od sprawdzenia kondensatorów impulsowych na BO. Niewykluczone że trafo linii padł.
    Czy odchylanie startuje?

• #4 19 Maj 2002 15:55
    Stef
    Poziom 31  

Trafo linii, to naprawdę nieczęsto. Nawet z lat 80-tych nie przypominam sobie konieczności wymiany trafa! A w tych latach naprawiało się tego dużo. Będziesz miał problem z zakupem BTP129/8, drogie i często malowanki.
    Jeżeli będzie problem, to wezmę schemat i postaram Ci się pomóc!
    Nie naprawiam tego od lat 10-ciu!

• #5 19 Maj 2002 16:54
    tvdarek
    Poziom 14  

Wprawdzie pomiar tyrystorów miernikiem nie jest wiarygodny ale warto sprawdzić, bo często mają zwarcie "na drut" i wtedy sprawa jest jasna.

• #6 19 Maj 2002 21:29
    scss
    Poziom 17  

Hej ponownie!

Zgadza się.Tmanieck miałeś rację.Powolany był rez 2r125 (15 om) w obwodzie 2tr104(NS) - to temu pewnie paliło 2r125.Jutro pwymieniam wszystkie kondziły impulsowe.Zobaczymy czy odpali???? A tyrystorki zdają się być w porządku.Tranzystorki także.
    JAk powymieniam kondziołki-napiszę czy udało sie uruchomić ten złom.

Pozdrowienia for all.
    papatki.

• #7 20 Maj 2002 23:21
    scss
    Poziom 17  

Witam wszystkich!

W omawianym J04 okazuje się, że siedzi płyta BO z TC500. MH i MV są z 04.Po wymianie wszystkich kondziołków impulsowych mam takie objawy: przy uruchamianu przez ułamek sekundy mam obraz (odchylanie spoko-obraz na całym ekranie) zaraz potem martwy ekran.
    Czy to jesdt problem BO z TC500, bo wg. właściciela tego TV działał on bez zarzutów właśnie z BO z 500.
    Czy szukać BO z 04 i przerzucać na nią wszystkie kondz, rez i tyryst,itp czy może być jakaś inna przyczyna takiego zachowania Jowisza?
    Dzoęki za wszelkie podpowiedzi???

• #8 29 Maj 2002 00:00
    tmanieck
    Poziom 11  

podstaw tyrystory i kond w ich obwodach sprawdź C w układzie powrotu.
    stawiam na tyrystory. Płyty się nie czepiaj są one prawie takie same
    tomek

• #9 29 Maj 2002 08:09
    scss
    Poziom 17  

Witam !

Tyrystory podstawiłem już dawno.Nic to nie pomogło.A kondensatory wymieniłem na nowe (wszystkie impulsiaki)-też to nic nowego nie wniosło.
    Po uruchomieniu Tv słychać, ze odchylanie łapie pojawia się obraz, niestety tylko na momencik, potem sciemnia się i następnie już tylko martwy ekran.
    Sprawdziłem powielacz-zdaje się być OK.Diody, tyryst,tranz także sš w porzšdku.
    Może któraœ indukcyjnoœć padła, ale sprawdzałem wszystkie czy majš "cišgłoœć" i nic nie znalazłem.
    Już nie wiem gdzie szukać.
    Dzięki za pomoc.
    Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

• #10 29 Maj 2002 09:31
    Jacekj
    Poziom 20  

Jak się ściemnia, to sprawdź napięcia na kineskopie i najlepiej je podaj. Pion jest ok raczej.

• #11 29 Maj 2002 16:14
    Wojtek27
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jeżeli odłączysz TPN'a to także stwierdzisz czy blok H startuje i chodzi. Tylko nie będziesz miał rastra. Pomiary także wykonasz.
    Przy okazji dowiemy się czy to napewno nie powielacz wszystko "mąci".
    Chociaż z drugiej strony te TPN30 były mało awaryjne w stosunku do TPN31.

• #12 18 Cze 2002 15:24
    scss
    Poziom 17  

Hejka!

No i udało się. Jowisz już działa 4 dzień bez zarzutu!!! Problem był w MH. Nie wiem dokładnie co padło, ale gdy włożyłem nowe MH J wystartował bez problemu.A jaki obraz ładny :-)).
    Tylko na razie brak kolorów-brak dekodera PAL/SECAM :-(((. I właśnie z dekoderem czuje że będzie problem-nie wiem czy to jeszcze robą?!
    Poszukam, jak coś znajdę opisze to na forum.

SERDECZNE DZIĘKI WSZYSTKIM ZA B. CENNE UWAGI!!!
    Pozdrawiam.pa

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME