Witam,
Mam problem z pralką jak w tytule. Podczas wirowania pojawił się błąd e08. Od tego czasu na każdym programie startuje tzn. nalewa wodę po czym zaczyna kręcić bębnem bardzo szybko jakby chciała wirować a to przecież początek programu. Po ok 2-3 sek. zwalnia i znowu się rozpędza. Tak jak na tym filmie:
Link
Po kilku cyklach pojawia się błąd E08. Kontaktron przy bębnie niestety poprawnie zwiera obwód jak styka się z magnesem, zmierzone miernikiem na kostce przy sterowniku. Myślałem, że to będzie jego wina. Co jeszcze można sprawdzić aby ustalić czy to problem z silnikiem czy elektroniką ? Szczotki mają spory zapas, a pralka ma 3 lata.
Mam problem z pralką jak w tytule. Podczas wirowania pojawił się błąd e08. Od tego czasu na każdym programie startuje tzn. nalewa wodę po czym zaczyna kręcić bębnem bardzo szybko jakby chciała wirować a to przecież początek programu. Po ok 2-3 sek. zwalnia i znowu się rozpędza. Tak jak na tym filmie:
Link
Po kilku cyklach pojawia się błąd E08. Kontaktron przy bębnie niestety poprawnie zwiera obwód jak styka się z magnesem, zmierzone miernikiem na kostce przy sterowniku. Myślałem, że to będzie jego wina. Co jeszcze można sprawdzić aby ustalić czy to problem z silnikiem czy elektroniką ? Szczotki mają spory zapas, a pralka ma 3 lata.