Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lenovo Legion Y7000 - Pin ładowania bardzo się przegrzewa z powodu awarii

Artenor 25 Jul 2022 13:24 186 1
This content has been translated flag-en » flag-pl View the original version here.
 • #1
  Artenor
  Level 1  
  Po pierwsze, dziękuję za kliknięcie tego posta.
  Jak sugeruje tytuł, mam legion lenovo (intel 9300H w połączeniu z nvidią 1650), który dostałem na studia, do renderowania i programowania na zajęciach inżynierskich. Kupiłem go w 2019 roku i przez 2 lata działał dobrze. Tylko dla 2.
  Od tego czasu miałem nieustanną trudność w naprawieniu jego awarii. Problem, jaki mam, polega na tym, że wtyczka ładująca (ta, która wchodzi do laptopa, aby dostarczyć prąd do akumulatora) przegrzewa się tak bardzo, że w pewnym momencie proces ładowania zatrzymuje się. Wznawia ładowanie dopiero po odłączeniu go, aby ostygło.
  Poszedłem więc do różnych warsztatów naprawczych, aby sprawdzić, czy mogą zidentyfikować i naprawić problem, ale niestety nie odniosłem z nimi sukcesu.
  Próbowałem tak wielu rzeczy w nadziei na uratowanie mojego laptopa. Próbowałem przywrócić naprężenie szpilek wewnątrz laptopa, które utrzymują głowicę ładującą w środku, zginając je spinaczem do papieru, ponieważ niektórzy sugerowali, że te szpilki z czasem słabną i w środku pojawia się luz. To nie zadziałało. Wymieniłem całe gniazdo ładowania w laptopie. To też nie zadziałało. Kupiłem kompletnie nowy zasilacz sieciowy. Działało to przez jakiś czas dobrze, a potem problem pojawił się ponownie. Próbowałem wyczyścić kurz w środku, wymienić pastę termiczną, nic to nie zmieniło. Próbowałem zmniejszyć prąd do mojego procesora przez podpięcie go, nie działało (ale zauważyłem, że ma lepszą wydajność), a na koniec ktoś próbował zmniejszyć moc wyjściową ładowarki, aby ograniczyć przepływ prądu. Nic nie zrobił.

  To jest mój obecny punkt kontrolny tej ,,przygody". Chętnie słucham Waszych opinii, ponieważ widzę wartość i kompetencje na tym forum, więc do tego czasu bardzo dziękuję za przeczytanie tego! Będę czekał na Twoje odpowiedzi!
 • #2
  7jacek7
  Level 31  
  Cześć,
  no więc tak:
  po pierwsze podaj oznaczenie płyty głównej.
  Jaki prąd pobiera płyta po podłączeniu zasilacza, a jaki po uruchomieniu?
  Czy zasilacz w biosie jest wykrywany poprawnie?
  Zainstaluj batterymon i wrzuć screeny ze strony głównej programu, oraz info o baterii.