logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

PGE - usunięcie kolizji przyłącza napowietrznego nieizolowanego.

anchilos 30 Lip 2022 09:53 2379 7
REKLAMA
  • #1 20122044
    anchilos
    Poziom 39  
    Posty: 4255
    Pomógł: 491
    Ocena: 962
    PGE - usunięcie kolizji przyłącza napowietrznego nieizolowanego. Usunięcie kolizji, a nie wymiana przyłącza.
    Dwie różne procedury mimo prawie identycznej roboty.

    Czy ktoś z Kolegów przechodził papierologię?
    N.p. Uzgodnienie projektu.
    Przecież cały projekt jest zawarty w jednym zdaniu.

    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #2 20122104
    tyqva
    Poziom 36  
    Posty: 2753
    Pomógł: 332
    Ocena: 1148
    anchilos napisał:
    ... Usunięcie kolizji, a nie wymiana przyłącza.
    Dwie różne procedury mimo prawie identycznej roboty.

    Czy ktoś z Kolegów przechodził papierologię?
    N.p. Uzgodnienie projektu.
    Przecież cały projekt jest zawarty w jednym zdaniu.

    Pozdrawiam

    Na tak zadane pytanie odpowiem - tak.
  • REKLAMA
  • #3 20122131
    anchilos
    Poziom 39  
    Posty: 4255
    Pomógł: 491
    Ocena: 962
    tyqva napisał:
    Na tak zadane pytanie odpowiem - tak.

    Mam taki papier, jadę z nim do BOK PGE dystrybucja. (razem z elektrykiem)
    Co więcej mam i dostarczyć?
    anchilos napisał:
    projekt jest zawarty w jednym zdaniu.

    I jak dalej biegnie ścieżka.

    Opisz proszę, jak to przebiega, aż do włączenia zasilania
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #4 20122597
    zbich70
    Poziom 43  
    Posty: 17156
    Pomógł: 1171
    Ocena: 6620
    anchilos napisał:
    Co więcej mam i dostarczyć?
    Nic. Pytasz w PGE jakie konkretnie mają wymagania odnośnie zejścia ze słupa i złącza pomiarowego.
    Dowiadujesz się też czy Twój elektryk może w technologii PPN (o ile to ogarnia) odpiąć na słupie stare przyłącze i podpiąć nowe. Jeśli nie może, lub nie ogarnia, to musisz zlecić wykonanie tego przez pogotowie energetyczne - chodzi rzecz jasna o samo wycięcie starego przyłącza i podpięcie pozostawionego zapasu nowego a nie o całość. Z resztą elektryk działający w danej okolicy powinien to wiedzieć.
    Nie wiem jak jest w PGE i co potrafi (może) Twój elektryk, ale kumaty elektryk ogarnie to od A do Z od zakupów, przez wykonawstwo, po papierkologię włącznie.
    O ile jest kumaty...
  • REKLAMA
  • #5 20122802
    anchilos
    Poziom 39  
    Posty: 4255
    Pomógł: 491
    Ocena: 962
    Kumaci elektrycy chyba nie wiedzą o tej procedurze, bo wpuszczają klientów w przyłączenie przez ZE za 4k netto.

    "Podłączenie przyłącza nie będące przyłączeniem", w.g cennika 350 netto.
    zbich70 napisał:
    czy Twój elektryk może w technologii PPN (o ile to ogarnia)


    Ogarnia.

    Czyli opłata dla PGE za plomby??
  • #6 20122827
    zbich70
    Poziom 43  
    Posty: 17156
    Pomógł: 1171
    Ocena: 6620
    anchilos napisał:
    Kumaci elektrycy chyba nie wiedzą o tej procedurze, bo wpuszczają klientów w przyłączenie przez ZE za 4k netto.
    To szukaj takich, którzy "nie wpuszczają". Co ja ci na to poradzę poradzę?
    A może w PGE nie ma takich procedur? Też to jest możliwe.
  • #7 20122855
    anchilos
    Poziom 39  
    Posty: 4255
    Pomógł: 491
    Ocena: 962
    zbich70 napisał:
    A może w PGE nie ma takich procedur?


    Jest na zdjęciu.
  • #8 20270253
    anchilos
    Poziom 39  
    Posty: 4255
    Pomógł: 491
    Ocena: 962
    Szczęśliwie zakończono.

    Różnica w kosztach, między wymianą przyłącza, a usunięciem kolizji ponad 3 k.

    Papierologia koszmar, ale nie ja musiałem wozić każdej "bumagi" do PGE.

    Nie ma nic elektronicznie (po za możliwością pobrania stosownego "druku".

    Podam przykład tworzenia kosztów przez OSD.
    Do podpięcia kabla ( Al 2 lub 4 x n mm^2) przyjeżdża "lewarek" i pogotowie - dwa samochody i czterech wykwalifikowanych- uprawnionych pracowników.

    U mnie: jeden Słupołaz ( dosłownie Słupołaz) z uprawnieniami PPN, przyjechał "paskiem' combi.

Podsumowanie tematu

✨ W dyskusji poruszono temat usunięcia kolizji przyłącza napowietrznego nieizolowanego w kontekście procedur związanych z PGE. Użytkownicy wymieniają się doświadczeniami dotyczącymi wymaganej dokumentacji oraz kosztów związanych z tym procesem. Zauważono, że istnieje różnica w kosztach między wymianą przyłącza a usunięciem kolizji, co może wynosić ponad 3 tys. zł. Uczestnicy podkreślają, że procedury są skomplikowane, a wiele elektryków nie jest świadomych specyfiki tych działań, co prowadzi do nieporozumień i wyższych kosztów dla klientów. Wskazano również na brak elektronicznych rozwiązań w PGE, co utrudnia proces.
REKLAMA