logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Inwerter Sofar Solar HYD 3600-ES i Datalogger LSW-3 - poszukiwane firmware 1.0.65

dkozlows 19 Sie 2022 11:13 6234 22
REKLAMA
  • #1 20150917
    dkozlows
    Poziom 11  
    Posty: 13
    Ocena: 21
    Cześć,
    używam inwertera Sofar Solar HYD 3600-ES i do tego Datalogger Solarman LSW-3.
    Datalogger Solarman LSW-3 pierwotnie był w wersji:
    Extended System Version: V1.1.00.0B
    Module Version: LSW3_15_FFFF_1.0.65
    Co jakiś czas były problem z łączeniem się do sieci wifi, więc poprosiłem support żeby podesłali nowy firmware. Podesłali wersję LSW3_15_FFFF_1.0.84.
    Po instalacji łączy się ładnie do sieci, za to jakaś lipa jest ze ściąganiem danych z inwertera. Przekazuje tylko informacje o tym, że jest inwerter ale już zero informacji o produkcji itp.

    Mam pytanie czy ktoś jest w posiadaniu firmware'u w wersji 1.0.65 i mógłby udostępnić?
  • REKLAMA
  • #2 20231308
    ilex
    Poziom 11  
    Posty: 19
    Ocena: 5
    dkozlows napisał:
    Cześć,
    używam inwertera Sofar Solar HYD 3600-ES i do tego Datalogger Solarman LSW-3.
    Datalogger Solarman LSW-3 pierwotnie był w wersji:
    Extended System Version: V1.1.00.0B
    Module Version: LSW3_15_FFFF_1.0.65
    Co jakiś czas były problem z łączeniem się do sieci wifi, więc poprosiłem support żeby podesłali nowy firmware. Podesłali wersję LSW3_15_FFFF_1.0.84.
    Po instalacji łączy się ładnie do sieci, za to jakaś lipa jest ze ściąganiem danych z inwertera. Przekazuje tylko informacje o tym, że jest inwerter ale już zero informacji o produkcji itp.

    Mam pytanie czy ktoś jest w posiadaniu firmware'u w wersji 1.0.65 i mógłby udostępnić?


    Co to znaczy "lipa ze ściąganiem" ? Jak to realizujesz ?
  • REKLAMA
  • #3 20235543
    dkozlows
    Poziom 11  
    Posty: 13
    Ocena: 21
    DataLogger nie ściąga żadnych informacji o produkcji etc. z inwertera i przekazuje na serwer tylko to co ma, czyli że jest inwerter.
  • #4 20238358
    Kszysztow
    Poziom 11  
    Posty: 19
    Ocena: 5
    Podpinam się - również szukam świeżego oprogramowania układowego dla LSW3. Aktualnie mam wersję: LSW3_14_FFFF_1.0.30 i nie wiedzieć czemu, przez dwa lata było dobrze a teraz LSW3 nie umie się podłączyć rano do WIFI. Gdy zainicjuję połączenie ręcznie - działa stabilnie, aż do końca produkcji danego dnia. Rano, naturalnie falownik startuje a LSW3 do wifi już się nie podłącza :/ ...pomyślałem o firmware, ale serio nie wyszukuje go w sieci. Proszę o pomoc, link, poradę.
  • #5 20238381
    madamsz1
    Poziom 42  
    Posty: 5845
    Pomógł: 1053
    Ocena: 1697
    Nie wiem jak to można zgrać z dataloggera, u mnie jest LSW3_15_FFFF_1.0.65 - jak ktoś zna sposób niech da znać to zgram.

    Dodano po 1 [minuty]:

    dkozlows napisał:
    Podesłali wersję LSW3_15_FFFF_1.0.84.

    Jak to wgrywałeś ?
  • REKLAMA
  • #6 20243291
    ilex
    Poziom 11  
    Posty: 19
    Ocena: 5
    Mnie Sofar Polska wgrał zdalnie wersję LSW3_15_FFFF_1.0.84 bezpośrednio na logger. Wystarczyło zadzwonić.
  • #7 20573990
    dj.mach
    Poziom 17  
    Posty: 330
    Ocena: 15
    Witam, szukam również pliku z firmwere
  • #8 21234268
    stivii
    Poziom 12  
    Posty: 15
    Pomógł: 1
    Ocena: 1
    Witam, czy mógłbym prosić o podesłanie najnowszego firmware LSW3_15_FFFF_1.0.84? Z góry dziękuję.
  • REKLAMA
  • #9 21234427
    madamsz1
    Poziom 42  
    Posty: 5845
    Pomógł: 1053
    Ocena: 1697
    Dostałem nowszą LSW3_15_FFFF_1.0.96
    Jeszcze nie instalowałem.
    Załączniki:
    • LSW3_15_FFFF_1.0.96.bin (440.96 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #10 21387857
    barteknowak3
    Poziom 2  
    Posty: 2
    >>21234427
    Wgrałem ten firmware i straciłem komunikacje z konwerterem. Nie mogę nigdzie wyszukać pliku z wcześniejszym softem. Ktoś poratuje?
  • #11 21387878
    madamsz1
    Poziom 42  
    Posty: 5845
    Pomógł: 1053
    Ocena: 1697
    Robiłeś restart zasilania wszystkiego ?
    Wersja jest z serwisu więc myślę że nie powinno być problemu.
  • #12 21387921
    barteknowak3
    Poziom 2  
    Posty: 2
    >>21387878
    Wyłączyłem na chwilę całą instalację. Mam logger pod USB. Łączę się z nim przez domenę jego Wi-Fi, ale nic nie odczytuje z sterownika, a na samym loggerze nie świeci dioda COM.
  • #13 21445206
    jacekurban997
    Poziom 2  
    Posty: 2
    >>21387921
    Cześć. Mam taki sam problem po aktualizacji tego samego Loggera USB softem z załącznika (LSW3_15_FFFF_1.0.96.bin).
    Czy ktoś już rozwiązał ten problem?
  • #14 21445886
    madamsz1
    Poziom 42  
    Posty: 5845
    Pomógł: 1053
    Ocena: 1697
    A czy ktoś to instalował i chodzi tak jak trzeba ?
    Może coś jest źle z tą wersją, albo wersja loggera - jest kilka różnych LSW-3 ?. Dzwońcie do Serwisu Sofara i może uda się wyciągnąć niższą wersję, albo mają rozwiązanie.
  • #15 21446209
    jacekurban997
    Poziom 2  
    Posty: 2
    >>21445886 Dzwoniłem na serwis. Kazali napisać @. Napisałem i teraz czekam na odpowiedź.
    Całkiem możliwe, że jest jakiś błąd i na starym sofcie będzie działać. Jak coś się dowiem, to dam znać.
  • #16 21508837
    igorelectronics
    Poziom 12  
    Posty: 75
    Pomógł: 1
    Ocena: 19
    madamsz1 napisał:
    Dostałem nowszą LSW3_15_FFFF_1.0.96
    Jeszcze nie instalowałem.


    A czy ten firmware nie jest czasami z loggera ze złączem COM (DB9) ?
  • #17 21508855
    madamsz1
    Poziom 42  
    Posty: 5845
    Pomógł: 1053
    Ocena: 1697
    Wiesz co ... teraz jak kilka osób próbowało i nie działa to może i jest zły. Taki dostałem od serwisu i miał niby być. Okazało się (jak miałem problem), że problem bym w innym miejscu i zanim wgrałem soft ruszyło po awarii. Dlatego w #14 pisałem, że może ktoś to zweryfikuje i potwierdzi. Po postach wygląda, że kilka osób kontaktowało się z serwisem, ale .... cisza nikt nie dał znać.
  • #18 21509135
    prose
    Poziom 36  
    Posty: 3031
    Pomógł: 172
    Ocena: 848
    @madamsz1 Ta wersja jest chyba na rs232 a na usb jest inna, u siebie przekładałem sam moduł od usb wifi na łącze db9 się łączył na serwer ale danych nie pokazywał z falownika bo usb ma na rs485 a db9 rs232.
  • #19 21510334
    madamsz1
    Poziom 42  
    Posty: 5845
    Pomógł: 1053
    Ocena: 1697
    Wygląda, że jest chyba różnica pomiędzy LSW-3 a LSW-3-C.
    LSW-3 dla solarmana i Sofara jest po RS232 i ta wersja oprogramowania którą zamieściłem jest raczej pod DB9.
    Są wersję LSW-3-C na DP9 i na USB, natomiast LSW-3 nie znalazłem na USB więc pewnie tu jest kruczek i trzeba dokładnie sprawdzić co do czego pasuje jeżeli chodzi o soft.
  • #20 21511529
    igorelectronics
    Poziom 12  
    Posty: 75
    Pomógł: 1
    Ocena: 19
    Sprawdziłem.
    Wersja LSW3_15_FFFF_1.0.96 zamieszczona tutaj jest do Data Loggera ze złączem COM, po wgraniu Logger działa bez problemu.
  • #21 21511549
    madamsz1
    Poziom 42  
    Posty: 5845
    Pomógł: 1053
    Ocena: 1697
    Czyli wielkie dzięki :), wiemy z czym chodzi prawidłowo.
    Są jakieś różnice pomiędzy wcześniejsza ? coś doszło z zakładek, albo konfiguracji ?
  • #22 21511578
    igorelectronics
    Poziom 12  
    Posty: 75
    Pomógł: 1
    Ocena: 19
    >>21511549
    Różnic nie ma, pewnie coś w działaniu poprawili, ciekawe czy istnieje już nowszy firmware.
  • #23 21520056
    wbsrra
    Poziom 8  
    Posty: 5
    madamsz1 napisał:
    LSW3_15_FFFF_1.0.96

    >>21511578
    @igorelectronics Korzystasz może z jakiejś integracji, np. Home Assistant, dla odczytu i pobierania danych lokalnie?
    Zastanawiam się, czy aktualizacja do LSW3_15_FFFF_1.0.96 (też mam wersję na COM i aktualnie wersję LSW3_15_FFFF_1.0.57) nie spowoduje problemów z lokalnym pobieraniem danych... sporo jest wątków o tym, że po aktualizacji (co prawda do wersji niższych niż 96) logger wysyła tylko podstawowe dane na serwery zdalne, a lokalnie lipa

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy problemów z firmware dataloggera Solarman LSW-3 współpracującego z inwerterem Sofar Solar HYD 3600-ES. Użytkownicy zgłaszają, że po aktualizacji firmware z wersji 1.0.65 do nowszych (1.0.84, 1.0.96) pojawiają się problemy z pobieraniem szczegółowych danych produkcyjnych z inwertera – logger przekazuje jedynie informację o obecności inwertera, bez danych produkcji. Wskazano, że istnieją różne wersje LSW-3, m.in. z interfejsem USB (RS485) oraz COM (RS232, DB9), co wpływa na kompatybilność firmware. Firmware 1.0.96 jest dedykowany loggerom z portem COM i działa poprawnie na tych urządzeniach, natomiast na wersjach USB powoduje utratę komunikacji. Użytkownicy sugerują kontakt z serwisem Sofar w celu uzyskania odpowiedniej wersji firmware lub powrotu do starszej wersji 1.0.65, która lepiej współpracuje z inwerterem i lokalnym odczytem danych. Problem dotyczy stabilności połączenia Wi-Fi oraz kompletności przesyłanych danych, zwłaszcza przy integracjach lokalnych, np. z Home Assistant.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA