logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] Ekspresy Jura Z5, S7 - kłopoty ze spienianiem mleka, brakująca metalowa końcówka

radeks1968 25 Sie 2022 10:52 1230 9
REKLAMA
  • #1 20159984
    radeks1968
    Poziom 13  
    Posty: 735
    Ocena: 419
    Witam.Problem z spienianiem mleka .Wszystko drozne para idzie mocno , capucinator wyczyszczony i tak w Z5 co którys raz spienia mleko albo nawet nie zaciaga a w S7 pluje mlekiem z tym ze pod capucinatorem brakuje tej metalowej koncówki. Jak sprawdzic czy ciśnienie pary jest OK .Dysze na capucinatorach są drożne i są. Wiem ze trudno cos doradzić na odległość ale może cos przeoczyłem.
    Załączniki:
    • Ekspresy Jura Z5, S7 - kłopoty ze spienianiem mleka, brakująca metalowa końcówka Jura_z5_one_Touch.jpg (98.47 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • Ekspresy Jura Z5, S7 - kłopoty ze spienianiem mleka, brakująca metalowa końcówka 13816a6646ecafb4570051dd33d1.jpg (145.89 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #2 20160792
    ssss
    Poziom 38  
    Posty: 3368
    Pomógł: 469
    Ocena: 1790
    Jezeli w S7 pluje mlekiem to oznacza jakas nieszczelnosc.
    Z5 jezeli nie zaciaga moze byc zawor ceramiczny lub zawor zwrotny.
  • REKLAMA
  • #4 20162043
    ssss
    Poziom 38  
    Posty: 3368
    Pomógł: 469
    Ocena: 1790
    Nie niemawiekszego znaczenia.
  • REKLAMA
  • #6 20164483
    ssss
    Poziom 38  
    Posty: 3368
    Pomógł: 469
    Ocena: 1790
    Hallo.
    Nie
  • #8 20165214
    ssss
    Poziom 38  
    Posty: 3368
    Pomógł: 469
    Ocena: 1790
    Sa tylko trzy mozliwosci .Albo zawor zwrotny albo zawor ceramiczny lub cappuccinatore.
  • REKLAMA
  • #9 20168432
    radeks1968
    Poziom 13  
    Posty: 735
    Ocena: 419
    Ja deb..... kupiłem nowy spieniacz 280 zł i co okazuje sie ze nic raz zrobił piane i dalej juz nic w zasadzie syczy wszystko tylko parą i nie pobiera mleka na żadnym ustawieniu .Dziwne i niespotykane. Stary spieniacz luzy jak u nstarej baby a nowy ciasny , że obrócic nie idzie.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownicy zgłaszają problemy z spienianiem mleka w ekspresach Jura Z5 i S7. W modelu Z5 występuje problem z zaciąganiem mleka, co może być spowodowane uszkodzeniem zaworu ceramicznego lub zaworu zwrotnego. W S7, gdzie brakuje metalowej końcówki cappuccinatora, występuje nieszczelność, co prowadzi do plucia mlekiem. Użytkownicy zastanawiają się nad znaczeniem brakującej końcówki oraz możliwościami odpowietrzenia zaworu ceramicznego. W jednym z przypadków problemem okazała się pęknięta grzałka, co wskazuje na różnorodność potencjalnych usterek.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA