Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ekspres Jura Z5 rozrywa wężyk

dawid595 05 Apr 2015 19:33 3297 4
 • #1
  dawid595
  Level 2  
  Witam.

  Przy próbie zaparzenia kawy ekspres Jura Impressa Z5 nalewa gorącą wodę, a póżniej pojawia się problem, nie leci kawa, ciśnienie rozrywa zaznaczony wężyk, gdy jest założona zawleczka. Przy braku zawleczki wężyk wypada i cieknie woda. Węże są drożne.
 • #2
  zbb361
  Level 15  
  Dzień dobry. Na tym zdjęciu nie ma opaski , proszę zamontować opaskę i sprawdzić . Jeżeli będzie dalej rozrywać to może być zawór lub blok zaparzeniowy zatkany .Powodzenia
 • #3
  dawid595
  Level 2  
  Gdzie dokładnie znajduje się ten zawór i blok? W jaki sposób sprawdzić czy są zatkane?
 • #4
  User removed account
  User removed account  
 • #5
  paul0
  Level 14  
  Po kolei sprawdzaj drożność wszystkich części od tego miejsca aż do wylotu.

  Jednocześnie może być niedrożnych nawet 5 części - najczęściej są to zawory i kształtki - szczególnie te, które zawierają kolanka o kącie 90 stopni.

  W JURA S7 miałem ten problem - były zapchane wszystkie kształtki od zaparzacza aż do wylewki. Wynika to z błędu konstrukcyjnego - te kształtki mają zagięcie pod kątem 90 stopni zrobione na ostro (nie po łuku tylko dwie rurki schodzą się pod kątem 90 stopni), zaparzacz zawsze przepuści nieco fusów i te miejsca się zapychają. Czyszczenie - delikatnie wiertłem o średnicy nieco mniejszej niż średnica wewnętrzna kształtki, uważać, żeby nie przewiercić ścianki (najlepiej na wiertło założyć rurkę ograniczającą głębokość), po czym przepłukać kształtkę za pomocą strzykawki i ciepłej wody. Samą strzykawką się tego nie wyczyści - ten osad jest tak zbity, że jest twardy prawie jak materiał kształtki). Jest trochę pracy, ale zaoszczędzi się cenę kształtek, które to w serwisach są dość drogie (za 5 złączek w serwisie wołają ponad 150 zł, a wyczyszczenie z demontażem i montażem zajęło mi ok. 2 godziny, nie posiadając żadnego schematu ani instrukcji serwisowej).
  Jeśli przy zaparzaniu po naprawie złączek z zaparzacza leje się więcej odcieku do tacki - to do wymiany są uszczelki zaparzacza albo cały zaparzacz. (jeśli powierzchnie współpracujące z uszczelkami są porysowane to lepiej wymienić cały zaparzacz)