Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[C] Obsługa wielu plików!

15 Lis 2005 21:01 1113 5
  • Poziom 10  
    W jaki sposób (w petli jakiejś?) otworzyć wiele plików w C?
    Pliki są w katalogu równorzędnym i mają rozszerzenia .txt.
    Chodzi o to, że muszę z każdego pliku odczytać odpowiednie fragmenty i zapisać je w tymczasowej tablicy. Otwierać i czytać pojedynczy plik umiem, ale więcej nie. Szukałem, googlałem, czytałem książki - NIGDZIE TEGO NIE MA!!!
  • Poziom 22  
    Moze po prostu nalezy otwierac kazdy plik kolejno, odczytywac informacje, zamykac plik i przechodzic do nastepnego?
    Jeszcze nie spotkalem sie z funkcjami do obslugi wielokrotnych operacji na plikach...
  • Poziom 10  
    Przy 10000 plików? ;) Poza tym ich liczba może się zmieniać.
  • Poziom 31  
    Jeśli chodzi Ci o pozyskanie nazw tych plików, to z tego, co wiem, w bibliotece standardowej C nie ma odpowiedniego mechanizmu. Natomiast standard POSIX mówi o funkcjach opendir, readdir itp. Jeśli piszesz pod linuxem, to możesz użyć tych funkcji. Pod windowsem musisz poszukać czegoś odpowiedniego w dokumentacji swojego kompilatora. Może znajdzie się coś o nazwach podobnych do findfirst, findnext.
  • Poziom 15  
    Z tego co widzę to masz już gotowy fragment kodu odczytujący nazwy plików w pętli, więc nie bardzo rozumie w czym masz problem. Przecież wystarczy w pętlę wstawić kod odczytujący potrzebne dane z pliku (jednego) i robiący z nimi co tam potrzebujesz. Na koniec pętli fclose(), i w nowa iteracja otwiera kolejny plik. Podsumowując, nie widzę tu potrzeby pracy z wieloma plikami.