Witam,
Chcialbym kupic odpowiedni falownik do paneli fotowoltaicznych ktore zakupilem.
Otoz mam juz panele z umowa na starych zasadach do 10kw bodajze, panele z falownikiem na jakies 4.5kw.
Zakupilem juz panele JaSolar JAM72530-545W - 10szt. zwykle, nie bifacjalne. Chcialbym dobrac do nich odpowedni falownik bo wszedzie mowia co innego. Jedni ze moze byc G2 inni ze tylko G3... z tego co wyczytalem
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3941624.html
to musi byc G3?
Jesli tak to jaki dobrac do mocy paneli, dzwonilem do sklepu Sofara i tam twierdza zeby brac model 5-5.5KTLX, facet ktory handluje twierdzi ze lepiej nabyc 4.4, bedzie lepiej pracowal i nada sie do takiej mocy paneli. W zalaczniku zamieszczam katalog sofara i prosze o pomoc.
Jeszcze jedno pytanie, bo mam mozliwosc nabycia falownika troche taniej od goscia ktory zciaga produkt z Chin od producenta, ale znalazlem ciekawy filmik na YT w ktorym facet opisuje ze kupil taki falownik i cos tam nie gralo, no i okazuje sie ze nie moze go serwisowac w Polsce...
https://youtu.be/sxG3UFuuv0Y
Jak to wyglada w rzeczywistosci?
Pozdrawiam serdecznie.
Chcialbym kupic odpowiedni falownik do paneli fotowoltaicznych ktore zakupilem.
Otoz mam juz panele z umowa na starych zasadach do 10kw bodajze, panele z falownikiem na jakies 4.5kw.
Zakupilem juz panele JaSolar JAM72530-545W - 10szt. zwykle, nie bifacjalne. Chcialbym dobrac do nich odpowedni falownik bo wszedzie mowia co innego. Jedni ze moze byc G2 inni ze tylko G3... z tego co wyczytalem
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3941624.html
to musi byc G3?
Jesli tak to jaki dobrac do mocy paneli, dzwonilem do sklepu Sofara i tam twierdza zeby brac model 5-5.5KTLX, facet ktory handluje twierdzi ze lepiej nabyc 4.4, bedzie lepiej pracowal i nada sie do takiej mocy paneli. W zalaczniku zamieszczam katalog sofara i prosze o pomoc.
Jeszcze jedno pytanie, bo mam mozliwosc nabycia falownika troche taniej od goscia ktory zciaga produkt z Chin od producenta, ale znalazlem ciekawy filmik na YT w ktorym facet opisuje ze kupil taki falownik i cos tam nie gralo, no i okazuje sie ze nie moze go serwisowac w Polsce...
https://youtu.be/sxG3UFuuv0Y
Jak to wyglada w rzeczywistosci?
Pozdrawiam serdecznie.