Witam.
Niedawno kupiłem sobie archiwalny laptop Toshiba Satellite 230CX, standardowo wyposażony w napęd dyskietek. Do tego laptopa można jednak zamiast stacji dyskietek zamontować napęd CD. Zamówiłem więc sobie napęd TEAC x24 ale niestety ma zupełnie inne gniazdo niż to które mam w laptopie. Laptop ma gniazdo 80-pinowe, do którego idealnie pasuje kieszeń z napędem dyskietek, a zakupiony napęd CD ma gniazdo 50-pinowe, mniejsze. Co z tym fantem zrobić? Czy są jakieś przelotki pomiędzy tymi typami złącz? Czy może zna ktoś jakąś przelotkę umożliwiającą podłączenie tego napędu (50-pin) jako napędu zewnętrznego do tego modelu laptopa? Pomocy....
Pozdrawiam,
MST
Niedawno kupiłem sobie archiwalny laptop Toshiba Satellite 230CX, standardowo wyposażony w napęd dyskietek. Do tego laptopa można jednak zamiast stacji dyskietek zamontować napęd CD. Zamówiłem więc sobie napęd TEAC x24 ale niestety ma zupełnie inne gniazdo niż to które mam w laptopie. Laptop ma gniazdo 80-pinowe, do którego idealnie pasuje kieszeń z napędem dyskietek, a zakupiony napęd CD ma gniazdo 50-pinowe, mniejsze. Co z tym fantem zrobić? Czy są jakieś przelotki pomiędzy tymi typami złącz? Czy może zna ktoś jakąś przelotkę umożliwiającą podłączenie tego napędu (50-pin) jako napędu zewnętrznego do tego modelu laptopa? Pomocy....
Pozdrawiam,
MST