logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Problem z odbiorem kanałów DVB-T2 w telewizorze Philips 55PUS7303/12 - zgubił sygnał

689134 04 Mar 2023 19:07 3042 19
REKLAMA
  • #1 20469536
    689134
    Poziom 5  
    Posty: 89
    Ocena: 5
    Witam Mam problem z tego typu iż od początku tego tygodnia Nie odbiera mi żaden kanał dvbt2. Do wtorku wszystko działało i raptem zginęło. Dzisla tylko TVP. Do wtorku wszystko grało. Z tego co czytałem to dvb t zostało wyłączone 22 czerwca więc telewizor powinien obsługiwać nowy standard. Telewixor philips 55PUS7303/12 Proszę o pomoc co może być nie tak ??
  • REKLAMA
  • #2 20469603
    Robert2024
    Poziom 6  
    Posty: 18
    Ocena: 15
    zacznij od sprawdzenia swojej instalacji antenowej,jesli posiadasz dostep do innej sprawnej instalacji antenowej podłącz tv i sprawdz czy działa...
  • REKLAMA
  • #3 20469608
    689134
    Poziom 5  
    Posty: 89
    Ocena: 5
    Swoją instalacje sprawdzałem. Wygląda prawidłowo. Niestety nie mam innej instalacji ani dekodera żeby testować. Myślałem że może coś w telewizorze się przestawiło. Do wtorku wszystko grało
  • #4 20469637
    Robert2024
    Poziom 6  
    Posty: 18
    Ocena: 15
    żeby wyeliminowac usterke tunera w philipsie może podłącz jakis inny tv pod
    twoja instalacje i bedziesz wiedział czy antena czy telewizor
    albo jesli posiadasz dekoder dvbt2 stacjonarny to podłłacz go pod tv i sprawdz na nim czy kanały dzialają...
    TRUDNO TAK NA OKO BEZ MIERNIKA STWIERDZIC CZY Z INSTALACJĄ JEST WSZYSTKO OK
  • #5 20470243
    LeDy
    Poziom 43  
    Posty: 19065
    Pomógł: 1984
    Ocena: 2917
    689134 napisał:
    Swoją instalacje sprawdzałem. Wygląda prawidłowo. Niestety nie mam innej instalacji ani dekodera żeby testować. Myślałem że może coś w telewizorze się przestawiło. Do wtorku wszystko grało

    Na oko? Jak wygląda, skąd odbierasz? Jedyne co wiadomo to TV odbiera DVB-T2/HEVC.
  • REKLAMA
  • #6 20470286
    689134
    Poziom 5  
    Posty: 89
    Ocena: 5
    Telewizor napewno posiada odpowiedni kodek ?? Wygląda dobrze to znaczy że nowy kabel antenowy dobrej jakości antena telmor z zasilaczem około 12 m całej instalacji beczki i efki dokręcone. Działało wszystko do wtorku. Dziwna sprawa
  • #7 20470401
    LeDy
    Poziom 43  
    Posty: 19065
    Pomógł: 1984
    Ocena: 2917
    689134 napisał:
    Telewizor napewno posiada odpowiedni kodek ?? Wygląda dobrze to znaczy że nowy kabel antenowy dobrej jakości antena telmor z zasilaczem około 12 m całej instalacji beczki i efki dokręcone. Działało wszystko do wtorku. Dziwna sprawa

    No przecież odbierałeś już to kodeka nie stracił. Antena z zasilaczem to pozostaje spr. go, podmienić, pomierzyć napięcia. Antena ASR? Przydałby się miernik.
  • #8 20470454
    689134
    Poziom 5  
    Posty: 89
    Ocena: 5
    No właśnie odbierał. Może się tuner zespuc i dvbt2 nie odbierać?? Program TVP czyli dvbt gra. Tak antena ASR. W tygodniu będę mierzył napięcie z zasilacza i poziom sygnału MUX. Po wpisaniu ręczenie na telewizorze kanału i częstotliwości nie pokazuje nic
  • REKLAMA
  • #9 20844480
    Vytautas_YT
    Poziom 30  
    Posty: 1425
    Pomógł: 128
    Ocena: 297
    Przepraszam za trochę odgrzebanie tematu ale czy autorowi udało się znaleźć problem? Lub czy ktoś miał jakieś problemy z TV Philipsa i odbiorem DVB-T2? Mam u jednego znajomego taki przypadek, działa wszystko przez kilka dni, nagle przestaje odbierać ale tylko DVB-T2, MUX-3 z racji że jest nadawany jeszcze w DVB-T działa bez zarzutu. Przy próbie skanowania ręcznego na kanałach nadawanych w DVB-T2 nie widzi ani siły ani jakości sygnału. Po wyłączeniu TV z prądu na ok 2 minuty i podłączeniu ponownym, TV zaczyna ponownie widzieć DVB-T2. Spotkał się ktoś z taką przypadłością?
    Dodam że sygnał z anteny pasywnej jest w porządku czyli siła na poziomie minimum 50dBuV i MER na poziomie minimum 30dB.
  • #10 20844568
    689134
    Poziom 5  
    Posty: 89
    Ocena: 5
    Witam. U mnie problemem był zasilacz. Po prostu dawał za małe napięcie.
  • #12 20845448
    689134
    Poziom 5  
    Posty: 89
    Ocena: 5

    Raz było, raz nie. Pewnie w zależności od siły sygnału. Zmieniłem zasilacz na jakiś od routera i działa.
  • #13 20845466
    Lukas6432
    Poziom 32  
    Posty: 1919
    Pomógł: 180
    Ocena: 434
    Zasilacz 12V akceptowalnej jakości kosztuje ~50 złotych albo i ciut więcej.
    Bo tych czarnych wyrobów z cieniutkim kabelkiem i grubą wtyką do gniazda w TV nie nazywam zasilaczem.
  • #14 20845475
    689134
    Poziom 5  
    Posty: 89
    Ocena: 5
    Hehe kto jak woli. Ja mam taki od rutera 12 v 1.5 a. Obcięta wtyczka i połączona odpowiednio. Wszystko działa.
  • #15 20845619
    LeDy
    Poziom 43  
    Posty: 19065
    Pomógł: 1984
    Ocena: 2917
    689134 napisał:
    Witam. U mnie problemem był zasilacz. Po prostu dawał za małe napięcie.

    W #7 napisałem
    Cytat:
    Antena z zasilaczem to pozostaje spr. go, podmienić, pomierzyć napięcia.
    a ty po ponad pół roku ani dziękuję ....??

    Lukas6432 napisał:

    Bo tych czarnych wyrobów z cieniutkim kabelkiem i grubą wtyką do gniazda w TV nie nazywam zasilaczem.

    Normalne zasilacze, spełniają swoje zadanie a to co tobie się zdaje to twój problem.
  • #16 20845634
    _kli_
    Poziom 41  
    Posty: 5294
    Pomógł: 758
    Ocena: 1034
    689134 napisał:
    U mnie problemem był zasilacz

    W w/w przypadku odpada zasilacz antenowy, bo ...
    Vytautas_YT napisał:
    sygnał z anteny pasywnej jest w porządku czyli siła na poziomie minimum 50dBuV i MER na poziomie minimum 30dB

    @Vytautas_YT - te parametry masz na mux-ach w dvb-T2? Czym zmierzone?
  • #17 20845686
    Lukas6432
    Poziom 32  
    Posty: 1919
    Pomógł: 180
    Ocena: 434
    Cytat:
    Normalne zasilacze, spełniają swoje zadanie a to co tobie się zdaje to twój problem.


    Awaryjność tych wyrobów przekracza znacznie 20% takze to nie jest normalny towar tylko złom pewnie bez żadnej kontroli jakości.
    Na własne oczy widziałem gdy nowy zasilacz miał urwaną blaszkę do mocowania kabla antenowego.
    Albo te z gniazdem F źle polutowane i nie łączy.
  • #18 20845709
    Vytautas_YT
    Poziom 30  
    Posty: 1425
    Pomógł: 128
    Ocena: 297
    @_kli_ - tak, taki sygnał mam na MUX-ach DVB-T2. Mierzone Roverem.

    Tutaj problem będzie raczej inny niż u autora bo mam w tym przypadku antenę pasywną. Czytając odpowiedź założyłem że autorowi chodzi o zasilacz telewizora a nie antenowy (późna pora i zmęczenie robi swoje) 😂
  • #19 20845788
    _kli_
    Poziom 41  
    Posty: 5294
    Pomógł: 758
    Ocena: 1034
    Vytautas_YT napisał:
    Mierzone Roverem

    A Pre/PostBER?

    Od czasu do czasu czytam na różnych forach o problemach odbiorczych na Philips'ach - pomimo dobrych parametrów sygnału. Jeszcze niedawno były kłopoty z niekodowanym kanałem na mux-4, teraz są zgłoszenia z odbiorem innych mux. Dużo na ten temat masz m.in. na innym forum - Link.
    Próbowałeś przeprowadzić weryfikację z użyciem innego odbiornika, np. pożyczonego dekodera?
  • #20 20845828
    Vytautas_YT
    Poziom 30  
    Posty: 1425
    Pomógł: 128
    Ocena: 297
    Pre do 6/ post do 8.
    Najciekawsze jest to że TV gdy problem występuje jest jakby głuchy na DVB-T2, kompletnie nic nie widzi przy skanowaniu ręcznym na poszczególnych częstotliwościach, no poza DVB-T bo to odbiera bez zarzutów.

    Tak czytam ten temat który podałeś i muszę sprawdzić czy nie ma do tego modelu jakiejś aktualizacji której TV nie wyszukuje automatycznie, do pobrania i zainstalowania z pendrive.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłosił problem z odbiorem kanałów DVB-T2 na telewizorze Philips 55PUS7303/12, który przestał odbierać sygnał, mimo że wcześniej działał poprawnie. W odpowiedziach zasugerowano sprawdzenie instalacji antenowej oraz podłączenie innego telewizora lub dekodera, aby zdiagnozować, czy problem leży w antenie czy w tunerze telewizora. Użytkownik potwierdził, że instalacja antenowa jest prawidłowa, a problem może być związany z zasilaczem antenowym, który dawał za małe napięcie. Po wymianie zasilacza na inny, problem z odbiorem DVB-T2 został rozwiązany. W dyskusji poruszono również kwestie związane z jakością zasilaczy oraz ich wpływem na odbiór sygnału.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA