Witajcie,
Postanowiłem wskrzesić zmiękczacz, który ok 2 lata stał nieużywany i stracił ustawienia.
Może koledzy pomogą jakie wybrać ustawienia, wstępnie ustawiłem tak jak poniżej.
Głowica: RX65B-1, zbiornik 1054
Tryb pracy: A-04
Objętość uzdatnianej wody pomiędzy regeneracjami (w litrach): 7000
Objętość żywicy jonowymiennej w butli: 50
Twardość wody surowej: 355 CaCO3 mg/l (3,5 mmol/l) (19,6 dH)
Współczynnik regeneracji: 0.65
Czas płukania wstecznego: 10
Czas płukania solanki i wolnego płukania: 60
Czas uzupełniania wody w zbiorniku solanki: 9
Czas szybkiego płukania: 10
Maksymalny odstęp w dniach pomiędzy regeneracjami: 15 (chociaż zmiękczacz nie będzie używany codziennie)
Postanowiłem wskrzesić zmiękczacz, który ok 2 lata stał nieużywany i stracił ustawienia.
Może koledzy pomogą jakie wybrać ustawienia, wstępnie ustawiłem tak jak poniżej.
Głowica: RX65B-1, zbiornik 1054
Tryb pracy: A-04
Objętość uzdatnianej wody pomiędzy regeneracjami (w litrach): 7000
Objętość żywicy jonowymiennej w butli: 50
Twardość wody surowej: 355 CaCO3 mg/l (3,5 mmol/l) (19,6 dH)
Współczynnik regeneracji: 0.65
Czas płukania wstecznego: 10
Czas płukania solanki i wolnego płukania: 60
Czas uzupełniania wody w zbiorniku solanki: 9
Czas szybkiego płukania: 10
Maksymalny odstęp w dniach pomiędzy regeneracjami: 15 (chociaż zmiękczacz nie będzie używany codziennie)