Telewizor z powiększonym obrazem - pompowanie i zniekształceniami geometrycznymi - zmieniająca się korekcja E-W - zależnymi od treści ( chwilowej jasności) obrazu. W powyższym TV napięcie gałęzi głównej z przetwornicy jest 136V zamiast (jak mówi schemat ) 120V. Pozostałe napięcia z przetwornicy też nieco wyższe - 8,4V oraz 21,6V. Mnie jednak zastanawia dlaczego w gałęzi głównej, gdzie jest dioda PROTECT (D611) może być tyle więcej. Już dawno powinna zewrzeć i zabezpieczyć ! Oczywiście podwyższone napięcie linii skutkuje utrzymującym się ok. 30 kV wysokim napięciem. Być może, że i wszystkie efekty związane z niestabilną geometrią obrazu też tutaj mają swój początek. Za wysokie napięcie linii też dało już zanć nawet przypaleniem lakieru na rezystorze - R 801 - zasliającym kolektor drivera H. W zasilaczu jest STR 54041. Kondensator C 618 - 22µF do pinu 1 wymieniłem na nowy. Czy ktoś z Państwa przerabiał ten temat lub może coś podpowiedzieć ?
Proszę o pomoc
Proszę o pomoc