Witam ,
Piec pokazał mi błąd wskazujący na wadliwe ciśnienie lecz było prawidłowe
Okazało się że to czujnik ciśnienia wody , po odkręceniu cały zalepiony ( instalacja na pex tylko podłogówka 7 letnia )
Na rynku nie mogłem znaleść identycznego czujnika więc kupiłem podobny
Niestety czujniki różnią się opisami , oryginał ma 0,5 bar down Max 4 bar
nowy ma 1 bar Up , Max 4,5 bar
ogólnie zakres 1-4,5 bara dla mnie nie był problemem ale nie zauważyłem tego słowa UP / Down
stary zawór ma 2 złącza C i NO a nowy NC , C i NO i podpinając nowy zawór pod C i NO kocioł nie startuje ale jak podpiąłem pod C i NC wystartował .
Pytanie czy to będzie działać czy po prostu miałem farta i przy spadku ciśnienia kocioł się nie wyłączy ?
Piec pokazał mi błąd wskazujący na wadliwe ciśnienie lecz było prawidłowe
Okazało się że to czujnik ciśnienia wody , po odkręceniu cały zalepiony ( instalacja na pex tylko podłogówka 7 letnia )
Na rynku nie mogłem znaleść identycznego czujnika więc kupiłem podobny
Niestety czujniki różnią się opisami , oryginał ma 0,5 bar down Max 4 bar
nowy ma 1 bar Up , Max 4,5 bar
ogólnie zakres 1-4,5 bara dla mnie nie był problemem ale nie zauważyłem tego słowa UP / Down
stary zawór ma 2 złącza C i NO a nowy NC , C i NO i podpinając nowy zawór pod C i NO kocioł nie startuje ale jak podpiąłem pod C i NC wystartował .
Pytanie czy to będzie działać czy po prostu miałem farta i przy spadku ciśnienia kocioł się nie wyłączy ?