Cześć,
Ostatnio zauważyłem, że moje rotametry przy podłogówce wyglądają okropnie i nie jestem w stanie odczytać za bardzo przepływów. Zastanawia mnie co jest powodem takiego ich stanu po jednym sezonie. Mocny kamień w wodzie, temperatury czy jakieś zabrudzenia?
Myślę o ich wymianie. Czy w takim przypadku jak wyłączę zasilania i zakręcę zawory, to po wykręceniu rotametru będzie tam lecieć woda? Czy wymieniając rotametry mogę zapowietrzyć podłogówkę (nie chciałbym tego)? Co zrobić żeby uniknąć takich sytuacji w przyszłości?
Ostatnio zauważyłem, że moje rotametry przy podłogówce wyglądają okropnie i nie jestem w stanie odczytać za bardzo przepływów. Zastanawia mnie co jest powodem takiego ich stanu po jednym sezonie. Mocny kamień w wodzie, temperatury czy jakieś zabrudzenia?
Myślę o ich wymianie. Czy w takim przypadku jak wyłączę zasilania i zakręcę zawory, to po wykręceniu rotametru będzie tam lecieć woda? Czy wymieniając rotametry mogę zapowietrzyć podłogówkę (nie chciałbym tego)? Co zrobić żeby uniknąć takich sytuacji w przyszłości?