Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Civic-airbag kasowanie diagnostyka

22 Lis 2005 21:57 6406 7
  • Poziom 18  
    Witam.
    Honda Civic 2004 - przeczytałem w Autodacie że diagostyka i kasowanie błędów z poziomu wtyczki. Jednak mam problem z znalezieniem wtyczki do wygenerownia kodów błędów (wtyczka do kasowania w skrzynce bezpieczników i proces kasowania działa zgodnie z opisem w Autodacie). Wtyczka OBD2 nie ma pinu 9 (są tylko 4,5,7,14 i 16) ktory zgodnie z opisem w Autodacie służy do wygenerowania kodów błędów. Szukam więc osobnej wtyczki po schowkiem, kierownica w bezpiecznikach i nic Czyzby w Autodacie sie mylili czy ja nie moge znaleź.
  • Poziom 34  
    obok skrzynki bezpieczników , żółta wtyczka (rocznik 1999,) po zmianie modelu nie miałem okazji sprawdzić.
  • Poziom 18  
    Poszukam jeszcze ale nic takiego tam nie widze. Jest zółta wtyczka wpinana w skrzynke bezpieczników do kasowania błędów.
  • Poziom 18  
    Szukajcie a znajdziecie, rzeczywiscie jest wtyczka tylko ze w kolorze niebieskim za srodkowa konsolą.
  • Poziom 12  
    zolta wtyczka skrzynka bespiecznikow mala kwadratowa tylko do kasowania airbag niebieska wtyczka do diagnozy stylu za kostka OBD

Moderowany przez Błażej:

Co to jest diagnoza stylu? O jaki styl ci chodzi? I co to za element "bespiecznik"? Proponuję powrót do nauki pisania.

• Poziom 2  
    Zaswiecila mi sie kontrolka od poduszki w Civicu'99 przeczytalem,ze jest jakas zolta wtyczka, ktora sie to kasuje, dobrzy ludzie napiszcie co sie robi z tymi wtyczkami
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Smaruje się smalcem, a potem podłącza pod 230V. Jak nie pomoże, to znaczy, że wtyczki są niegrzeczne i trzeba im spuścić manto.

• Poziom 17  
    Wtyczka musi być zółta, bo cały układ SRS idzie na zółto. To na wypadek, jakby ktoś chciał np podłączyć sobie dmuchawę. Musisz znaleźć kostkę 2 pin koloru zółtego. Nie ma tego wiele, więc jakoś się znajdzie. Jeśli dobrze pamiętam, to jest jeszcze taka czerwona pod kierownicą , którą trzeba przepiąć żeby skasować błędy. Całość tej nieprostej procedury znajduje się na forum hondy.