Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Webasto AIRTOP 2000D pomocy, problem z uruchomieniem

Mechaniker 24 Nov 2005 12:35 8976 12
 • #1
  Mechaniker
  Level 1  
  Witam wszystkich!
  Od niedawna jestem posiadaczem używanego Webasto AT 2000 D. Po odpaleniu sprzętu na "stole" okazało się, że włącza się wentylator (ok. 5s)zaświeca się czerwone podświetlenie przycisku na sterowniku i piktogram na wyświetlaczu...... i tyle! Jeżeli operację powtórzyć z 2-3 razy, sprzęt odpala, zaczyna pracować pompka i wszystko jest ok.
  Proszę o info w tej sprawie i może jakiś schemacik i instrukcja obsługi w j. polskim.
  Pstryknę fotkę sterownika w celu rozszyfrowania modelu.
  Z góry dzięki za wszelkie info!
  Pzdr. Mechaniker
 • #3
  marekms1
  Level 13  
  radze podłączyć do testera
 • #4
  proch
  Level 2  
  jeśli miga czerwona dioda na włączniku [bez przerwy ] to jest kod usterki silnika
 • #5
  GRISZA14
  Level 16  
  NAJCZĘSTRZĄ USTERKĄ TYCH URZĄDZEŃ JEST WŁAŚNIE SILNIK NAPĘDOWY . URUCHOM OGRZEWANIE I NIECH PRACUJE JAK ODPALI CAŁY CZAS JEŻELI PO UPŁYWIE JAKIEGOŚ DŁUŻSZEGO CZASU ZACZNIE ZWALNIAĆ I KOPCIĆ TO NA90% PADŁ NAPĘD
 • #6
  maciek bogatynia
  Level 14  
  Sterownik wykrywa usterkę i generuje kody ,które trzeba odczytać lub rozebrać webasto i sprawdzić miernikiem wszystkie podzespoły.
 • #7
  maciekka
  Level 11  
  Każdy element elektryczny w webaście ma własny kod od 1 do 12 powinieneś policzyć ile razy zapali się dioda led tylko te wolniejsze impulsy. Z twojego opisu wynika że raczej nie będzie to silnik a zapchany palnik wewnątrz ogrzewania gdyby był to silnik to bez względu na to ile razy go odpalisz efekt był by taki sam jak nie znajdziesz kodów to napisz to ci je podeśle bok102(malpa)poczta.fm
 • #8
  antenek
  Level 19  
  witam . Walcze z podonym webastem . Kod podawany przez sterownik to 10 . Problemy z rozruchem wyłącza sie op 2 sek za którymś razem łapie ale nie może rozpalić ogniska. Dymi na siwo. Napewno jest poniekąd winny napęd bo przy obracaniu stawia opory . gdzie jest czujnik przegrzania ??
 • #9
  zarekzeb
  Level 2  
  maciekka wrote:
  Każdy element elektryczny w webaście ma własny kod od 1 do 12 powinieneś policzyć ile razy zapali się dioda led tylko te wolniejsze impulsy. Z twojego opisu wynika że raczej nie będzie to silnik a zapchany palnik wewnątrz ogrzewania gdyby był to silnik to bez względu na to ile razy go odpalisz efekt był by taki sam jak nie znajdziesz kodów to napisz to ci je podeśle bok102(małpa)poczta.fm
  Jak moesz to poproszę o kody błędów Air top 2000 marekzebro(małpa)poczta.onet.pl
 • #10
  SpeedGold
  Level 11  
  Witam a możecie mi powiedzieć gdzie jest ta dioda sygnalizująca kod usterki ?? Chodzi o MB Actrosa 1999r bo nigdzie takiej niewidze.
 • #11
  antenek
  Level 19  
  w pokrętle na środku o ile dobrze pamiętam .
 • #12
  skylark
  Level 25  
  W Actrosie nie ma diody sygnalizującej błędy.
 • #13
  autosajewski
  Level 11  
  antenek błąd silnika w webasto to 8 a jeśli cjhodzi o czujnik przegrzania to ten z nienieskimi kablami na ogrzewaniu.nie pamiętam ale chyba 10 to właśnie przegrzanie jutro mogę sprawdzic wrazie co.zmostkuj ten czujnik i bedziesz wiedział nic się nie stanie on jest tylko włącz wyłacz.bez obaw na 100% nic się nie stanie.a jak kopci i nie odpala a wszystko rusza tzn pompa paliwa itd to masz zawalony palnik i trzeba go wymienić na nowy.