Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kyocera FS-7000, brak polskich liter

tomek2010 24 Lis 2005 19:42 3034 3
  • #1 24 Lis 2005 19:42
    tomek2010
    Poziom 13  

Witam!
    Drukarka jak w temacie, dodam że pracuje w dużej firmie i nie mam dostępu do komputerów. Pojechałem do niej na konserwacje i przy okazji dostałem takie zadanie:
    -brak polskich liter
    -rozciąga pewien obszar wydruku
    Drukarka była używana do tej pory w Niemczech i przyjechała do polskiego oddziału firmy. Moje pytanie jest takie czy drukarka przeznaczona na rynek niemiecki może nie drukować polskich znaków ??? Czy jest to problem firmware'u ? Sugerowałem że to może coś od strony sterowników no i połączono mnie z panem informatykiem który powiedział że to wina drukarki.
    Co do rozciągania obrazu to nie dzieje się to w kierunku transportu papieru lecz prostopadle do niego i tylko na konkretnym rodzaju dokumentu z logo firmy (właśnie to logo jest powiększone). Wg mnie mechanizm pracuje idealnie i jest to związane z pierwszym czyli coś z czcionkami. Prosze o jakieś sugestie.

PS. Gdyby było więcej takich urządzeń to byśmy mieli o wiele mniej pracy ;)

Pozdrawiam, Tomek

0 3
  • Pomocny post
    #2 24 Lis 2005 23:02
    forteca
    Specjalista KYOCERA

Witam

tomek2010 napisał:
    Witam!
    Drukarka była używana do tej pory w Niemczech i przyjechała do polskiego oddziału firmy. Moje pytanie jest takie czy drukarka przeznaczona na rynek niemiecki może nie drukować polskich znaków ???

Moze bez problemu :)

Cytat:
    Czy jest to problem firmware'u ?

Nie jest to wina firmwaru :)
    Musisz zaladowac/ustawic w drukarce stronę kodową na PC 852 Latin2.
    Plik przesylam na PW, uruchom go w czystym Dosie....drukarka musi byc koniecznie podpieta do kompa poprzez LPT-a.

Cytat:
    Co do rozciągania obrazu to nie dzieje się to w kierunku transportu papieru lecz prostopadle do niego i tylko na konkretnym rodzaju dokumentu z logo firmy (właśnie to logo jest powiększone).

Pomogloby...gdybys zamiescil scan wydruku....ew. sprawdz po zmianie strony kodowej :)

Cytat:
    PS. Gdyby było więcej takich urządzeń to byśmy mieli o wiele mniej pracy ;)

Tez tak mysle :)

Pozdrawiam

0
  • #3 25 Lis 2005 07:13
    marek216

Poziom 43  

co do poskiech liter to powinno wystarczyć przestawienie w ustawieniach drukarki na drukowania jaklo mapy bitowe ( piki obrazu )
    co do rościągania to może tzreba ustawić opcje ( jeśli jest ) : dopasuj do strony

a sterwoniki ( zapewne najnowsze ) powinny byc na stronie producenta

0
  • #4 25 Lis 2005 23:24
    tomek2010
    Poziom 13  

Witam.
    Jestem bardzo mile zaskoczony szybką i fachową reakcją kolegi Forteca. Marek 216 jak będę następny raz u tego klienta sprawdze co radzisz. Jeszcze raz wielkie dzięki panowie.
    Pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów