Witam forumowiczów.
Postanowiłem zamontować na zewnątrz swojego domu dwie kamery IP. Wszystko poszło zgodnie z planem oprócz tego, że działały przez jeden dzień. W nocy, w tym samym momencie, dostałem powiadomienie na telefon, że zarówno jedna, jak i druga kamera są offline i od tego momentu nie ma możliwości połączenia się z nimi.
Model kamer to Shenzhen P05 z możliwością połączenia przez WiFi oraz podglądem i sterowaniem z aplikacji YCC365plus.
Połączenie kamer jest następujące: ze strychu są pociągnięte na zewnątrz dwie skrętki UTP kat. 5e, które na strychu są podłączone do switcha pasywnego z PoE (producent Tayama Group, kod producenta TG-SPP04F2F-TA). Switch jest podpięty kablem ethernetowym do extendera WiFi (podłączenie do routera wymagałoby przebicie się ze strychu przez sufit do pokoju, extender wydawał mi się mniej inwazyjną metodą, którą wcześniej przetestowałem i działało to bez problemu). Switch zasilany jest zasilaczem impulsowym 24V. Z tego, co się orientuję, te kamery nie obsługują PoE, a chciałem je zasilić po kablu UTP. Do tego wykorzystałem splitter PoE pasywny (producent Tayama Group, kod producenta TG-NA-POE-SET01W-JG) i zasilanie puściłem wykorzystując zasilacze kamer na 12V. Po podłączeniu całości wszystko normalnie funkcjonowało, nawet było w miarę stabilne połączenie. Do oglądania i sterowania wykorzystywałem dedykowaną aplikację i stronę YCC365plus.
Dziś w nocy dostałem powiadomienie z aplikacji że kamery są offline - obie w tym samym momencie. Od tego momentu nie ma możliwości połączenia się z nimi. Skrętki sprawdzone testerem, są ok. Switch nie stracił zasilania tak samo jak extender, sam extender też dobrze działa i ma połączenie z internetem. Zasilanie do kamer też dochodzi i po odłączeniu i podpięciu słychać i widać, że kamera wykonuje standardową inicjalizację. Pominięcie switcha i podłączenie jednej kamery do extendera też nie dało pozytywnego rezultatu. Komunikacja wygląda jakby jakaś była bo na switchu świecą się diody tak jak wcześniej, tak samo na splitterze. Reset kamer też nie pomógł.
Kończą mi się pomysły co można jeszcze sprawdzić albo co padło i dlaczego dlatego zwracam się z pomocą do was.
Dołączam schemat do zobrazowania jak to jest podłączone.
Postanowiłem zamontować na zewnątrz swojego domu dwie kamery IP. Wszystko poszło zgodnie z planem oprócz tego, że działały przez jeden dzień. W nocy, w tym samym momencie, dostałem powiadomienie na telefon, że zarówno jedna, jak i druga kamera są offline i od tego momentu nie ma możliwości połączenia się z nimi.
Model kamer to Shenzhen P05 z możliwością połączenia przez WiFi oraz podglądem i sterowaniem z aplikacji YCC365plus.
Połączenie kamer jest następujące: ze strychu są pociągnięte na zewnątrz dwie skrętki UTP kat. 5e, które na strychu są podłączone do switcha pasywnego z PoE (producent Tayama Group, kod producenta TG-SPP04F2F-TA). Switch jest podpięty kablem ethernetowym do extendera WiFi (podłączenie do routera wymagałoby przebicie się ze strychu przez sufit do pokoju, extender wydawał mi się mniej inwazyjną metodą, którą wcześniej przetestowałem i działało to bez problemu). Switch zasilany jest zasilaczem impulsowym 24V. Z tego, co się orientuję, te kamery nie obsługują PoE, a chciałem je zasilić po kablu UTP. Do tego wykorzystałem splitter PoE pasywny (producent Tayama Group, kod producenta TG-NA-POE-SET01W-JG) i zasilanie puściłem wykorzystując zasilacze kamer na 12V. Po podłączeniu całości wszystko normalnie funkcjonowało, nawet było w miarę stabilne połączenie. Do oglądania i sterowania wykorzystywałem dedykowaną aplikację i stronę YCC365plus.
Dziś w nocy dostałem powiadomienie z aplikacji że kamery są offline - obie w tym samym momencie. Od tego momentu nie ma możliwości połączenia się z nimi. Skrętki sprawdzone testerem, są ok. Switch nie stracił zasilania tak samo jak extender, sam extender też dobrze działa i ma połączenie z internetem. Zasilanie do kamer też dochodzi i po odłączeniu i podpięciu słychać i widać, że kamera wykonuje standardową inicjalizację. Pominięcie switcha i podłączenie jednej kamery do extendera też nie dało pozytywnego rezultatu. Komunikacja wygląda jakby jakaś była bo na switchu świecą się diody tak jak wcześniej, tak samo na splitterze. Reset kamer też nie pomógł.
Kończą mi się pomysły co można jeszcze sprawdzić albo co padło i dlaczego dlatego zwracam się z pomocą do was.
Dołączam schemat do zobrazowania jak to jest podłączone.