Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elemis 5550TM - skaczące pasy

28 Lis 2005 18:29 1557 13
  • Poziom 12  
    Co to może być
    Jest obraz lecz skakają po nim poziome paski kilku milimetrowe przez cały ekran . Raz jest ich kilka a raz kilkanaście w różnych miejscach ekranu . Wymieniłem TDA6101Q (był padnięty) i elki w zasilaniu 200V
  • Poziom 15  
    sprecyzuj jakiego koloru są te paski
  • Poziom 17  
    Zasilacz i elektrolity .
  • Poziom 12  
    Paski te nie są konkretnego koloru lecz dosyć zlewają się z obrazem najbardziej je widać podczas wyświetlania niebieskiego ekranu są one wtedy koloru szarego
    A odnośnie tego zasilacza to zbieg okoliczności z tym że padł TDA6101 czy ma to jakieś powiązanie
    W zasilacz wymieniać wszystkie elki czy są któreś bardziej zawodne
  • Poziom 17  
    W zasilaczu wymień wszystkie elektrolity, będziesz pewny.
  • Poziom 15  
    wyminiałeś wzmacniacz niebiskiego?
  • Poziom 31  
    Witaj!
    Za takie cuda mogą odpowiadać również: zimne luty w zasilaniu i odchylaniu poziomym, trafopowielacz, kondensator powrotu (ale bardzo rzadko) a także sam kineskop. Sprubuj opukiwania płyty i delikatnie szyjki kineskopu oraz popraw luty w zasilaczu i wokól trafopowielacza.
    Również pośrednia może być za taki stan odpowiedzialna (choć dźwięk jest wtedy prawidłowy) i wystarcza wymiana w niej elek.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Wymieniałem wzmacniacz czerwonego
    Najciekawsze że przed tą usterką wzmacniacza wszystko było dobrze
  • Poziom 29  
    Witam!
    Może te pasy to zrywanie synchronizacji w układzie TXT Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Podkręć napięcie S2 (regulacja na trafie).Zobacz co się będzie działo z paskami.Może uszkodzony kineskop.Jak sprawdzić:
    1.Spróbuj odłączyć po kolejno od wzmacniaczy RGB.w ten sposób stwierdzisz czy powroty są dla wszystkich katod czy np tylko dla czerwonego.
    2.Jeżeli dla jednego z koloru ,aby stwirdzić kineskop należy zaminić sygnały tam gdzie wizja z powrotami np.R z G powroty nie zginą na R uszkodzony kineskop.
    3.jeżeli powroty są dla wszystkich kolorów RGB usterki szukaj procesor sygnałowy.
  • Poziom 24  
    wymień opór równoległy z cewkami pionu
    pozdro
  • Poziom 12  
    Opór R320 270Ω jest dobry

Pokręcając S2 w prawo otrzymuję równomiernie rozstawione białe cienkie poziome paski a pokręcając w lewo te nieregularnie migoczące paski "z czym problem" prawie nie występują ale ekran jest dosyć ciemny
    Sprawdzałem wszystkie kolory pojedynczo i jest na każdym tak samo
  • Poziom 12  
    Na wstępie dziękuję wszystkim za pomoc

Problem jak narazie rozwiązany
    Wymieniłem elki na odchylaniu poziomym + C313

Pozdrawiam