logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

HIVISION BT-1582 - Przegrzewający się tranzystor odchylania poziomego, co robić?

Szeryf 10 Kwi 2003 22:57 1428 3
REKLAMA
  • #1 183879
    Szeryf
    Poziom 15  
    Posty: 215
    Ocena: 6
    Witam.
    Monitorek jak w temacie Problem nastepujacy tranzystor odchylania poziomego dosc mocno sie nagrzewa monitor dziala pare dni i siada tranzystor. Elki podstawione choc monitor ma poltora roku napiecia prawidlowe obraz na ekranie jak najbardziej poprawny jedynym problemem jest uszkadzajacy sie co jakis czas tranzystor linii.
    Prosze o jakiekolwiek sugestie.
    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #2 183925
    zdzich42
    Poziom 41  
    Posty: 8022
    Pomógł: 587
    Ocena: 866
    Czy tranzystor linii to oryginał czy zamiennik? Zamienniki maja czasami krótki żywot. Sprawdż jak wyglądaja impulsy na bazie.Zmien kondensatory w kolektorze.(te na 1600-2000V)
  • REKLAMA
  • #3 185287
    gib
    Poziom 15  
    Posty: 289
    Pomógł: 6
    Ocena: 34
    Vitam
    Macie może schemat tego wynalazku?
    Co to wogule jest nigdzie niema do tego schematu ani sterowników
  • #4 1008920
    adamoo
    Poziom 12  
    Posty: 29
    Poradziłeś sobie? Mam ten moniek w naprawie z tym samym objawem, podmieniłem wszystkie kondensatory i bez zmian. Wstawiłem zamiennik BUH1015 (ok 6 godz. życia :-)). Co dalej?
REKLAMA