Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon NP 6512-czarna kopia, a lampa sie świeci.

29 Lis 2005 18:54 1967 14
  • Specjalista - kserokopiarki
    Witam.

Mam problem z kopiarką NP 6512 którą sprowadziłem z Niemiec. Wymieniłem bęben z listwą (był zarysowany), folia ma ok 20 000 kopii, wywoływaczka jest z innej maszyny i ma ok 60 000 kopii.
    Maszyna odbija suuuper. Została cała wyczyszczona. Ale problem polega na tym, że po zrobieniu przez klienta ok 800 kopii od momentu wstawienia, maszyna zaczęła "wariować". Włączając np. 60 kopii po 20 zaczyna przyciemniać obraz kolejnych kopii aż w końcu czerń jest tak głęboka /jak przy otwartej klapie/. Później można wyłączyć kopiarkę, a powtórne jej włączenie np. po 30 min działa bez problemu i kopie są ok. Przez kilka kolejnych dni jest dobrze.
    Może ktoś miał podobny problem? Gdzie szukać wady? Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam.
  • PCBway
  • Poziom 14  
    Witam
    Nie miałem takiego problemu - to jest wolna myśl.
    Być może że jest coś z płytą HV. Byc może podbija sobie (lub rozładowuje) jakieś napięcia i tworzy się coraz większa różnica potencjałów bębna i tonera - czyli więcej go "przechodzi" na bęben.
    To jest moja wizja i ja bym tam szukał, spróbuj (jeśli masz skąd) podstawić HV-kę i wtedy zobacz.
    Pozdrawiam
  • PCBway
  • Poziom 19  
    w 80% lampki wstepnego naswietlania nad bębnem sprawdz czy swiecą na otwartej maszynie jak nie to wymień
    Chociasz w tym modelu nie miałem takiego problemu
    spróbuj podmnienić płytę zasilacza i HV ta z tyłu duża , lub pcb z przodu mała pod klawiaturą
    Dzięki za zainteresowanie. Ponieważ dopiero co sprzedałem ją do klienta to nie będe jej zabierał z powrotem na serwis, chyba że "siądzie" całkowicie. Wówczas spróbuje pokombinowac tak jak mi podpowiadacie. Podejrzewam że wróce do tematu ponieważ skoro się tak stało to nie przypadek, wówczas będe troche mądrzejszy. Jeśli tylko któras z podpowiedzi pomoże to pośle punkty.
  • Poziom 27  
    i jeszcze jedno sprawdź czy w bębnie nie jest odgięta blaszka od ładowania (wewnątrz rury) jeżeli bęben się obraca może tracić styk
    Znowu klient do mnie dzwonił że problem wrócił przez kilkanaście kopii a póżniej było wszysto ok. Podpowiadacie mi że to może być odgięta blaszka, lub problem z płytą. Ale dlaczego problem wraca i po jakimś czasie jest wszystko dobrze. Czy może to "zimny lut" ... ? :cry:
  • Poziom 12  
    Witam,czy aby kopiarka nie stała w zbyt chłodnym pomieszczeniu ,bo wygląda mi to na zaparowywanie optyki.
    Witam.

Pomieszczenie w którym stoi kopiarka jest bardzo zawilgocone, ponieważ jak tam wcześniej jeździłem to papier wychodził z maszyny zawsze zwinięty w rulon. Wcześniej tam stała kopiarka NP 6112
    i nie było takich problemów /dożyła 240 000 kopii/.
    Teoria zaparowanej optyki odpada ponieważ sprawdzałem maszynę, blaszka w bębnie jest ustawiona poprawnie /gdyby była odgięta to by mogły wychodzić czarne pasy z regularnością obrotu bębna/.
    Ten problem powraca jak bumerang w tej kopiarce.
    Spotkałem już wiele usterek, a kopiarkami Canon zajmuje się 5 lat i te czarne kopie to pierwszy raz.
    Pomocy, może jednak u kogoś wystąpiły takie objawy. :cry:
  • Poziom 16  
    sprobuj podmienic elektrode transferowa /rolka/, ewentualnie zaloz na probe inny beben /caly modul/ powinno pomoc szczegolnie stawiam na transfer
    pokaż kopie w trybie auto , man , foto te zaczernione
    Soryyy. Nie mam cyfrówki.
    Postaram opisać Ci kopię najlepiej jak mogę.
    Kopiarka odbija np. przez kilka godzin z przerwami i po krórymś włączeniu gdy ustawimy np. 20 stron to 15 jest ciemniejsza od poprzedniej /cała strona równo zaciemniona/ przyciemnia każdą następną kopię do tego stopnia że 20 jest zupełnie czarna /tak jakbyś otworzył klapę i zrobił kopie beż oryginału/. Później można wyłączyć kopiarkę i np. po 1 godz. włączyć i kopia jest super. Jestem bezradny ... :?:

Dodano po 1 [minuty]:

Dzisiaj zacznę podmieniać płyty ...
    stawiam piwo na celki w HVT na płycie z tyłu
    Witam. Po podmianie wszystkich płyt ze starej kopiarki narazie jest wszystko ok. Jednak przed podmianą testowałem u mnie kopiarkę /włączając, wyłączając i póściłem 200 kopii/ i nic się nie działo ... :?: Więc podmieniłem płyty - trochę w ciemno. Jak będzie u klienta - zobaczymy ...
    Tematu nie zamykam, jak problem wróci to napisze czy są jakieś zmiany. Pozdrawiam.