Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sprinter tiptronic

29 Lis 2005 20:26 8329 7
  • spec od auto-elektro
    problem wyglada tak ze skrzynia chodzi idealnie dopuki nie właczy sie biegu wstecznego, i wtedy zaczynaja sie szarpania podczas jazdy do przodu przy przerzucaniu biegów , trwa to pare km (2-5) i potem sie uspokaja.
    mój fast box nie połaczyl sie wiec klient pojechal do kolegi na ktsa i oto błąd który pojawił sie po skasowaniu i jeździe próbnej P2037 (nieznany)
    stan oleju w skrzyni jest. jest to skrzynia manualna z sterowaniem hydraulicznum.(pelna autamatyka)
  • Poziom 18  
    poczytaj to star diagnoze lub modiciem i wsio bedzie jasne kts nie lapie tych sterownikow..
  • spec od auto-elektro
    łapie bo sie skomunikował, tylko co oznacza ten bład? bo on niema go w spisie? a moze ktos moze mi podpowiedziec (wlasciciele hht i stard.)
    gerri pomocy
  • Poziom 18  
    piszac o zielonej puszce ze nie lape mialem na mysli,,nie nazywa bledu po imieniu tylko oznacza go numerem czasem w ogule zle''
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Witam;
    Chyba chodzi o sprintshift jezeli szarpie to prawdopodobnie kończy sie pompa wspomagania hydrauliki w skrzyni a dlaczego sie kończy jest pare przyczyn

1. tarcza do wymiany
    2. wysprzęglik puszcza płyn i nie moze wysprzęglić sterownik trzyma pompe dokąd nie uzyska ciśnienia i powoli zabija pompe
    3. przekaznik który włącza pompe ma wypalone styki (on mógł trzymać pompe)
    4. czujnik ciśnienia płynu w akumulatorze sprzęgła (przerywa) taki okrągły pojemnik z boku skrzyni.
    Ciśnienie w akumulatorze sprzegła zalezne jest od obciążenia samochodu,
    jak wysprzęglik puszcza to bedzie błąd (czujnik włączenia sprzęgła)

Z problemów innych wieczny błąd komunikacji z licznikiem (błąd CAN) ,uszkodzenie włącznika
    stopu (ale wtedy biegi chodzą do 3 potem trzeba na luz i znowu bieg:D z czasem jak ktoś nie bedzie naprawiał usterek sterownik zrobi włścicielowi BUBU i auto stanie sterownik skrzyni odcina rozrusznik i(LAWETA) u mnie w mieście były takie trzy więcej jezdziły na lawetach niż po drogach mój kolega też ma sprintera z tą skrzynią dlatego pisze z autopsji w końcu wywaliliśmy tą skrzynie i skończyły sie problemy bo koszty napraw ostatnich były nie ciekawe , trzy pompy jedna 1,400pln dwa wysprzęgliki dwie pompy wymienił serwis i powiedzieli ze przeciża samochód pompy są włoskie Marelli sterownik tez włoski,

i tak na koniec nawet jak wymienisz pompe to KTS' EM nic nie zrobisz bo nie odczytasz wartości bieżących ani nie zaadoptujesz sprzęgła a bez tego 2 miesiące i bedzie to samo
    sterownik skrzyni jest na innym pinie niż sterownik silnika w gniezdzie proponuje nie pchać palców samemu tylko dokąd jeszcze jedzie pojechać do dobrego serwisu pisze dobrego bo nie w kazdym budynku z tym emblematem są ludzie dobrze wyszkoleni niektórzy nie mają pojęcia jak wprogramować kluczyk chociaz pracują na stanowisku takim że muszą to wiedzieć:D
    pozdrawiam;:D
  • spec od auto-elektro
    dzieki za odpowiedz i to bardzo wyczerpujaca HNR
    a teraz to co ja zaobserwowałem bedąc dziś w serwisie z klientem:
    1, ponieważ sie pali ABS to powiedzieli ze trzeba od tego zaczać bo on ma byc niby przyczyną (uszkodzenie silnika pompy) ale cos bredzili ze to blokuje komunikacje i z tad ten bład z komunikacją
    2, bład ten co kts odczytał jest to bład komunikacju Can z deską, mówili o złaczu itd.ale potem wszystko posprawdzalem i jest ok, sygnał na CANie jest przy sterowniku.
    3, o uszkodzeniu pompy, siłownika itd. nawet nie wspomnieli (nie weszli w parametry mierzone)
    4 za test mały ~60pln + 300pln za cos co nazwali czynnosci sprawdzające do testu małego (nie zrobili nic poza podłaczeniem stardiagnoze)
    mozesz podać jakiś namiar na siebie - kom.?żeby jak by coś można by się spytać w tym temacie
  • Poziom 12  
    Jak sie pali ABS to na 95% włącznik stopu blaszka sie łamie częsta usterka tam raczej nic więcej sie nie psuje chyba że auto było bite od strony ABS'U
    a co do serwisów to potwierdziłeś moje zdanie. Sprzęgło po wymianie pompy
    wspomagania skrzyni można spróbować samemu odpowietrzyć trzeba włączyć zapłon naciskać hamulec i zmieniać biegi do góry a potem do dołu wtedy sterownik bedzie włączał i wyłączał sprzęgło z boku skrzyni jest odpowietrznik pod zaślepką gumową tak jak w normalnej skrzyni w sprinterze ale to wyjście awaryjne jak nie bedzie innej mozliwości .

pozd;
    :D
  • spec od auto-elektro
    ABS naprawiony - padniety był silnik (szczotki) klient mówi że już jest ok. jutro jade do kolegi ma ktsa i zobaczymy czy ten bład od skrzyni się pojawia (zwiazany z komunikacja CAN) a jesli dalej bedzie sie pojawiać to olać to , wada fabryczna?
    zobaczymy co dalej bedzie z tą skrzynią.
    dzieki za wszelkie info