Cześć, mam problem z ekspresem DeLonghi ECAM370.95.S. Stuknęły mu właśnie 3 lata użytkowania. Zaczął słabo spieniać mleko i dużo go pobierać. Tak jakby po prostu przelewał mleko ze zbiornika do kubka.
Co już zrobiłem:
- Pomierzyłem rezystancję elektrozaworów. Wszystkie 3, które zidentyfikowałem, mają około 2 kOhm.
- Pomierzyłem rezystancję grzałek. Ta podłużna ma 45 Ohm, ta okrągła 37 Ohm.
- Odkamieniałem ekspres.
- Wyczyściłem pojemnik na mleko, dokładnie go rozbierając.
- Odpiąłem "sprzęgło" spieniacza od ekspresu, wymyłem je.
- Przy odpiętym "sprzęgle" testowałem, co leci z rurki, która je zasila. Leci para pod dość dużym ciśnieniem.
Teraz jestem na etapie, że może bym coś kupił na wymianę, ale nie bardzo wiem, od czego zacząć.
Jesteście w stanie coś podpowiedzieć? Będę wdzięczny za zainteresowanie.
Co już zrobiłem:
- Pomierzyłem rezystancję elektrozaworów. Wszystkie 3, które zidentyfikowałem, mają około 2 kOhm.
- Pomierzyłem rezystancję grzałek. Ta podłużna ma 45 Ohm, ta okrągła 37 Ohm.
- Odkamieniałem ekspres.
- Wyczyściłem pojemnik na mleko, dokładnie go rozbierając.
- Odpiąłem "sprzęgło" spieniacza od ekspresu, wymyłem je.
- Przy odpiętym "sprzęgle" testowałem, co leci z rurki, która je zasila. Leci para pod dość dużym ciśnieniem.
Teraz jestem na etapie, że może bym coś kupił na wymianę, ale nie bardzo wiem, od czego zacząć.
Jesteście w stanie coś podpowiedzieć? Będę wdzięczny za zainteresowanie.