Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DeLonghi ECAM 350.55 B - Nie spienia mleka

terre 03 Dec 2017 16:06 26283 6
 • #1
  terre
  Level 10  
  Problem pojawił się po miesiącu użytkowania i po cyklu odkamieniania. Ekspres przestał spieniać mleko. W rurce widać że nie może do końca jak by zaciągnąć mleka z pojemnika i niestety leci para albo pluje wodą. Próbowałem drugi raz odkamieniać niestety nic nie pomogło. Dodam że po każdym razie wszystko było czyszczone i płukane tak jak w instrukcji. Allegro kupiłem specjalnie Milk Clean - środek do czyszczenia osadu z mleka i również nie pomogło. Po forach widzę że jest w różnych modelach problem ze spieniaczem mleka i jest to dość awaryjne. Reszta działa bez zarzutu. Może ktoś ma jakieś pomysły na uzdrowienie spieniacza albo wie co konkretnie zostało wymienione w ekspresie żeby znów wszystko działało ????
  Wiem że mam dwa lata gwarancji owszem oddam ekspres na gwarancję ale po nowym roku, ponieważ również widzę że serwis trzyma ekspres w naprawie miesiąc czasu.
 • #2
  nioop

  Home appliances specialist
  Spienianie automatyczne w ekspresach DeLonghi jest owszem , dosyć awaryjne.
  Nie ma tutaj stałych słabych punktów. Każdy element a jest ich troche może być uszkodzony.
  Jednak jeżeli ma gwarancję - To po co narażać się na koszta i utratę gwarancji ?
 • #3
  terre
  Level 10  
  Ja nie mam zamiaru nic kombinować. Jest gwarancja i oddam ekspres po nowym roku. Jescze myślałem ze kozę to jakaś pierdola jak Np oringi na dyszy co się wojna pojemnik na mleko.
 • #4
  terre
  Level 10  
  I ktoś już ma ekspres po naprawie spieniacza ???? Może ktoś napisać jaka była przyczyna niespieniania mleka ??????
 • #5
  nioop

  Home appliances specialist
  terre wrote:
  I ktoś już ma ekspres po naprawie spieniacza ???? Może ktoś napisać jaka była przyczyna niespieniania mleka ??????


  Z mojego doświadczenia elementy które się psują i powodują niespienianie:

  Elektrozawor v3
  Elektrozawor v2
  Grzałka
  Zabezpieczenie termiczne
  Sprzęgło spieniacza
  Kubek

  Jak widać jest to kompletny układ spieniajacy, on line to zgadywanka co mogło się popsuć. Trzeba rozebrać i skontrolować cały układ innej prostszej metody niestety brak.
 • #6
  terre
  Level 10  
  Niestety każdy ma fatalne podejście do klienta i oczywiście wszystko on robi źle i to jego wina.
  Pomimo że woda jest przez 3 filtry filtrowana, dodatkowo mam filtr w zbiorniku na wodę w ekspresie od kamienianie robiłem środkiem co był w zestawie to i tak moja wina że widocznie źle zrobiłem od kamienianie.
  To jest jedno wielkie nieporozumienie każdy sprzeda urządzenie a jak coś się dzieje czy zepsuje i jest to na gwarancji jest się wrogiem nr 1 !!!!
 • #7
  terre
  Level 10  
  Witam,
  odebrałem ekspres miesiąc temu z naprawy na gwarancji i puki co działa :) więc +
  Ale wina oczywiście jak to zwykle jest i bywa - UŻYTKOWNIKA. Dlaczego a więc tak mam zamontowane w domu filtry z odwróconą osmozą woda zawsze była lana do ekspresu przefiltrowana + dodatkowo miałem zamontowany filtr w ekspresie w zbiorniku na wodę. Pan stwierdził że mieli już takie przypadki i woda przefiltrowana z kranu zatyka filtr w ekspresie LoL. Z tego co wiem to filtry są po to żeby wyłapały różności.
  Ale ok. Pan stwierdził że na wykończeniu jest pompka do wody, działać działała ale już ją przy okazji wymienili bo podejrzewali że za jakieś 2 tyg by się zepsuła. I tu nagle inne wytłumaczenie na problem mianowicie Pan zasugerował że pompka robiła za małe ciśnienie i dlatego nie wystarczało to aby mleko się spieniało :)
  I na tym koniec informacji w oddziale serwisu DeLonghi w Krakowie.